Toksyczne cechy Kobiety. 4 oznaki, które mówią: UCIEKAJ!

Tym postem chciałem poruszyć bardzo istotny temat jakim są toksyczne kobiety. Wkurwia mnie, że bardzo dużo mówi się o tym, że faceci potrafią być skurwysynami, którzy stosują przemoc fizyczną, psychiczną, ekonomiczną i każdą po kolei. Kobiety się bardzo często wspierają, tworzą jakieś grupy wsparcia. A czy widzieliście, aby z facetami było podobnie? Żeby się w jakikolwiek sposób zrzeszali i mówili jak im źle? Oczywiście, że nie!

Czytaj także: Toksyczny związek to trudna miłość. Urwij to natychmiast!

Wyobrażacie sobie normalnego, dorosłego faceta który mazgai się i szlochając mówi: “Ale to jest zła Kobieta”. NIE! To jednak nie oznacza, że nie ma takiego problemu. Powiem więcej…nie jest to w żaden sposób zbadane. Czy jest więcej toksycznych kobiet, czy toksycznych mężczyzn? Poprosiłem o wypowiedź kilku mężczyzn, aby anonimowo podzielili się swoimi historiami na temat toksycznych kobiet, z jakimi mieli do czynienia.

Powiem tak… byłem wstrząśnięty, jaką laski potrafią zrobić mężczyźnie sieczkę z mózgu. Osobiście uważam, że wielu toksycznym zachowaniom winne są media oraz społeczeństwo.

Nazywam to syndromem “dziewczynkom się ustępuje”, o którym pisałem w tym artykule: Wychowanie dziecka? Proszę, wychowaj syna na MĘŻCZYZNĘ! czyli stawianie Kobiety na piedestale. Mówienie, że dziewczynce wszystko wolno, może okazywać słabości, płakać na zawołanie, otrzymywać więcej od życia. Dlatego, że nie ma penisa, jest nazywana “słabą płcią” i  nie ma takich mięśni jak facet. Kobiety wychowywane przez lata w takim duchu, po prostu mają oczekiwania i wysokie wymagania, ale broń boże nie można oczekiwać niczego w drugą stronę!

Kobiety toksyczne są świetnymi manipulatorkami i potrafią doskonale wykorzystywać swoje wdzięki oraz grę aktorską do tego, aby osiągać swoje cele. Znam setki facetów, którzy zostali “dotknięci” przez Kobiety. Nie bójmy się tego, że słowa “dotknięci“, bo przecież nie powiem “skrzywdzeni“. Obraz faceta “skrzywdzonego” kojarzy się z męską pizdą, a przecież nie o to chodzi. Nie można nazwać faceta niemęskiego tylko dlatego, że uległ wdziękom Kobiety i się…zakochał.

Do sedna: Zebrałem 4 takie cechy, które czynią Kobiety toksycznymi:

Toksyczne cechy Kobiet. Roszczeniowość.

Nazywam je wręcz “roszczeniowymi [brzydkie słowo]” czyli Kobiety, które praktycznie nie dają nic z siebie w relacji. Oczekują wyłącznie od mężczyzny, aby byli dostawcami, a one będą biorcami. Więcej na ten temat napisałem w artykule syndrom księżniczki . Czasami Kobieta nie zdaje sobie nawet sprawy, że jest roszczeniowa. Nie zdaje sobie też sprawy, że oczekiwania i wymagania wychodzą wyłącznie z jej strony i tylko jej np:

  • Dawanie kwiatów, prezentów i nieustannych niespodzianek
  • Zabierania do restauracji, organizowania czasu wolnego. Mężczyzna to nie konsjerż czy clown, aby był wyłącznie od zabawiania kobiety i załatwiania jej spraw.
  • Prawienia komplementów, zainteresowania ze strony faceta ale to nie działa w dwie strony, bo on tego nie dostaje.
  • Finansowania wyłącznie jej zachcianek, a mężczyzna już się nie liczy. Nieważne, że ona też ma dwie pary rąk i też mogłaby zarabiać więcej, gdyby się postarała… Więcej napisałem w artykule o utrzymankach. Nie mówię tutaj absolutnie o związku, w którym pojawiło się dziecko a kobieta na początku zajmuje się domem. Mówię o normalnej relacji, w której nie ma dzieci i oboje pracują.

Chcesz indywidualnej porady? Sprawdź moje płatne Konsultacje

Toksyczna Kobieta

Kobieta roszczeniowa jest mega egocentryczna, skupiona wyłącznie na sobie oraz swoich potrzebach. Wszystko kręci się wokół niej, a tylko spróbuj się sprzeciwić to będzie mega foch i obrażanie się.

Chcesz indywidualnej porady? Sprawdź moje płatne Konsultacje

Takiego typu Kobiet nie toleruje na maxa i Tobie koleś też radzę, abyś zaczął otwierać oczy i przestał realizować jej zachcianki. Olej to, że ona strzeli focha. Strzeli i co? Nie będzie się odzywać kilka dni? Czy nie będzie seksu? Co się takiego wydarzy? Zresztą szantażowanie seksem uznaje za coś wyjątkowo podłego, czego nie można w żaden sposób usprawiedliwić. To powoduje, że z góry taki facet jest stawiany w roli “napalonego samca”.

Paweł z Krakowa napisał tak:

 (…) Wchodziła mi na ambicje z ciągotami w stronę narzucania mi jej własnych oczekiwań w sposób nie znoszący sprzeciwu. Oczekiwała, że będę absolutnie wszystko robił pod jej dyktando:” Jak zostaniesz i zadowolisz się pracą w rodzinnym mieście, o szybkim wyprowadzeniu od rodziców nie wspominając, to jesteś zdziecinniały przegryw.(…)

Natomiast Jarek z Gorzowa Wlkp. miał inną historię:

Była bardzo mocno roszczeniowa, dlatego z tego tytułu strzelała często fochy i generowała kłótnie, jak jej się wydawało, że coś tam na pewno dla niej zrobię, a tu nic z tych rzeczy. Potrafiła nie odzywać się do mnie przez 2 dni, bo byłem zajęty pracą i np. nie chciałem jej zrobić herbaty. Chciała podporządkowywać na każdym kroku.

  Roszczeniowość jest zajebiscie złą cechą, której nie można tolerować!  

Prawdopodobnie rozmawialiście z nią już na ten temat, że oczekujecie samodzielnej Kobiety, a nie księżniczki na każdym kroku. Zastanówcie się tylko jak spora jest ta roszczeniowość, więc jeżeli nie chcecie być jej podnóżkiem i to zachowanie Was bardzo męczy to uciekajcie. Im dalej w las, tym gorzej.

Toksyczne cechy Kobiet. Obrażanie, zwłaszcza publiczne.

To jest bardzo, ale to bardzo częsta cecha toksycznych Kobiet. Nienawidzę tego na maxa, bo to przykład takiego brutalnego wręcz braku szacunku. Nie mam nawet krzty szacunku dla Kobiet, które obrażają swojego partnera/męża publicznie i są agresywne w stosunku do niego, podczas gdy on nic takiego nie robi ani jej nie zaczepia. Powiedzcie mi jaką trzeba być pojebaną debilką, aby obrażać i poniżać swojego partnera życiowego publicznie?

Czemu? Jeżeli juz wybieram partnerkę, akceptuje ją, kocham, dziele z nią życie to znaczy że szanuje ją bo to świadczy o mnie. Co mieliby sobie myśleć otoczenie o mnie, jeżeli nie szanowałbym i poniżał przy nich partnerkę? Jeżeli byłoby mi źle to wolałbym się rozstać, niż uciekać się do tak niskich i toksycznych zagrywek.

Andrzej z Kalisza napisał na temat poniżania:

(…)Była też kompletnie nieprzewidywalna – potrafiła w jednej chwili być jak aniołek (np po tym,

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *