Czapki Sterkowski – tradycja i jakość od pokoleń.

A. Blikle, Browar Namysłów, Fabryka cukiernicza Kopernik, Kielman, W. Kruk, Sterkowski, E.Wedel.

Nazwy tych firm znane są niemal każdemu Polakowi. Pomimo że działają w różnych branżach, łączy je jedno-mają wieloletnią tradycję. Kojarzą nam się z pasją, dbałością o jakość i nieustępliwością właścicieli.

Wszystkie wymienione powyżej przedsiębiorstwa przetrwały okres wojennej zawieruchy, podczas której przestały niemal istnieć. Tuż po wojnie ich właściciele często przy wsparciu najbliższych odbudowywali swoje rodzinne manufaktury krok po kroku. Obecnie wiele z nich jest częścią globalnych koncernów jak choćby E. Wedel, zachowując przy tym silną i bardzo dobrze rozpoznawalną markę. Poznajmy bliżej firmę Sterkowski, która od blisko 100 lat dba o nakrycia głowy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

  1. Polacy lubią firmy z tradycją.
  2. Czapka nie musi być nudna.
  3. Nakrycie głowy od firmy Sterkowski, czyli jak wyróżnić się z tłumu.
  4. Dobrej jakości czapka warta jest swojej ceny.

Polacy lubią firmy z tradycją.

Oprócz zwykłego sentymentu do polskich korzeni, tradycja kojarzy się nieodzownie z jakością.

Hasła reklamowe w stylu Lody od pokoleń, Istniejemy od 1869 roku, Szyjemy ubrania od 1883 roku, Robione według receptur babci, wciąż przykuwają uwagę. I choć w dobie globalizacji i masowej produkcji odzieży coraz trudniej zachować indywidualizm, to jednak wciąż działają firmy, które z powodzeniem kontynuują rodzinne tradycje. Przykładem przedsiębiorstwa, które od prawie 100 lat stawia na jakość i wygodę swoich wyrobów, jest firma Sterkowski. Historia powstania rodzinnej manufaktury sięga roku 1926, gdy niejaka Anna Sterkowska, matka czwórki dzieci, po śmierci męża zmuszona jest poszukiwać zajęcia, która zapewni byt jej najbliższym. Podjęta wówczas decyzja o zajęciu się szyciem kapeluszy z perspektywy czasu może wydawać się mocno ryzykowna. W tamtym okresie okazała się jednak doskonałym wyborem.

Okres międzywojenny był dla firmy udany. Po nadejściu wojny jak wiele innych przedsiębiorstw również Sterkowski staje w obliczu upadku. Syn Anny Sterkowskiej, Zygmunt, który pomaga w rozwoju firmy, trafia na przymusowe roboty do Niemiec. Przeżywa wojnę i wraca do Polski gdzie wspólnie ze wspólnikiem krok po kroku, przywraca firmie dawny blask. Obecnie przedsiębiorstwo tworzy czwarte pokolenie rodziny Sterkowskich. Produkty oferowane w sklepie Sterkowski.pl tworzone są niezmiennie z pasją i dbałością o detale.

Czapka nie musi być nudna.

Czapka to jeden z elementów garderoby, którym można się z pewnością wyróżnić. To coś więcej niż nakrycie głowy chroniące nasze skronie od wiatru, deszczu czy śniegu. Starannie dobrana do naszej sylwetki i pozostałej garderoby może być doskonałym podkreśleniem naszego stylu. Co istotne, czapka nie musi być kojarzona jedynie z ciepłym nakryciem głowy w okresie jesienno-zimowym. Szeroki wybór czapek dostępnych w sklepie Sterkowski.pl sprawia, że możemy nosić je przez większość roku, dopasowując do pogody i okazji. Berety, kaszkiety, czapki z daszkiem, wełniane, lniane, kapelusze z filcu, każdy znajdzie wzór i materiał odpowiedni dla siebie. Oglądając filmy z okresu międzywojennego łatwo zauważyć, że nakrycie głowy było bardzo często dostosowane do okazji lub aktywności, jaką w danej chwili uprawiał właściciel czapki. Inne nakrycie głowy używane było podczas partii golfa, inne do jazdy konnej, jeszcze inne do przejażdżki motocyklem. Stałym towarzyszem dam był w tamtych czasach kapelusz. Pomimo upływu lat i zmian aktywności, z jakimi mamy dziś do czynienia, jedno nie uległo zmianie. Czapka powinna pasować do okoliczności.

Nakrycie głowy od firmy Sterkowski, czyli jak wyróżnić się z tłumu.

Nikt nie chce wyglądać jak większość, a jednak obecny model sprzedaży odzieży podąża w tę stronę. Konfekcje dostępne w tzw. sieciówkach produkowane w fabrykach ubrań sprawiają, że na ulicy trudno znaleźć kogoś wyróżniającego się z tłumu. W cenie jest indywidualizm.

W polskim społeczeństwie rośnie grupa konsumentów gotowych zapłacić znacznie więcej za produkt, o ile tylko będzie on dobrej jakości i nie będzie produkowany masowo. Nikogo już nie dziwią torebki za kilka tysięcy złotych, ubrania i obuwie szyte na miarę. Coraz bardziej zależy nam na wyróżnieniu się z tłumu.

Noszenie odzieży wysokiej jakości jest oznaką nie tylko zamożności, ale własnego stylu. Dodatek w postaci ręcznie szytej czapki może być idealnym uzupełnieniem garderoby.

Dobrej jakości czapka warta jest swojej ceny.

Na koniec nie można nie wspomnieć o cenach. Często jest ona pierwszym i decydującym czynnikiem przemawiającym za zakupem danego przedmiotu. Ma to jednak miejsce głównie w przypadku bardzo podobnych do siebie produktów. W przypadku ręcznie szytej czapki byłoby to jednak zbyt duże uproszczenie. Bez watpienia pieniądze wydane na nakrycie głowy wynagrodzi nam przyjemność z jego użytkowania. Starannie dobrana czapka powinna pasować do naszej garderoby, sylwetki. W przeciwnym razie będzie dziwnym dodatkiem, który pomimo ceny może zupełnie nie pasować do naszego stylu.

Co zatem składa się na cenę dobrej czapki? Przede wszystkim jest to jakość wykorzystanych do jej produkcji materiałów. To one w połączeniu z ręcznie wykonaną pracą rzemieślnika zapewnią nam nakrycie głowy na kilka sezonów. Bardzo często biorąc pod uwagę te czynniki plus świadomość, że nasza czapka nie jest jedną z tysięcy dostepnych w sklepach jej cena, okaże się w pełni uzasadniona.

Podsumowując, historia firmy Sterkowski pokazuje, że pasja do swojego zawodu pozwala przetrwać najtrudniejsze czasy, a chęć do wyróżnienia się na tle innych jest naszą naturalną potrzebą.

Artykuł Czapki Sterkowski – tradycja i jakość od pokoleń. pochodzi z serwisu Blog dla mężczyzn.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *