Jaki kapelusz męski wybrać?

Chociaż wielu mężczyznom trudno jest się przekonać do zakupu pierwszego kapelusza, to gdy już uda się wybrać odpowiedni model, zdecydowania większość z nich jest zadowolona z podjęcia takiej decyzji. Jest to prosty i skuteczny sposób na to, aby wyróżnić się w tłumie, a jednocześnie zyskać bardziej stylowy i elegancki wygląd.

Spis treści

  1. Dlaczego warto nosić kapelusz?
  2. Profesjonalne porady na temat męskich kapeluszy
  3. Najpopularniejsze kapelusze dla panów
  4. Podstawy dobierania kapeluszy

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem kapelusza, ale jednocześnie nie wiesz, jaki model wybrać, aby pasował do ciebie i twojego stylu, skorzystaj z naszego poradnika.

Dlaczego warto nosić kapelusz?

W porównaniu z innymi dodatkami, kapelusze nie cieszą się szczególnie dużą popularnością, co jest ogromnym błędem. Tego typu eleganckie nakrycie głowy pozwala uzyskać świetny efekt, który zrobi duże wrażenie na kobietach. Jednocześnie wielu panów zapomina o tym, że kapelusz musi zostać odpowiednio dobrany, gdyż w przeciwnym razie można uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego. Nie można więc wybrać pierwszego lepszego kapelusza lub kupić takiego modelu, jaki widziało się u znajomego. Na szczęście poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat tego, jaki rodzaj kapelusza wybrać, aby pasował nie tylko do preferowanego stylu, ale też do wzrostu i twarzy mężczyzny. Postępując zgodnie z naszymi wskazówkami, zapewnisz sobie świetny wygląd niezależnie od aktualnej mody i pory roku.

Profesjonalne porady na temat męskich kapeluszy

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz porad na temat tego, jak dobrać męski kapelusz, czy chciałbyś znaleźć odpowiednie nakrycie głowy do swojej sylwetki, wiele ciekawych informacji znajdziesz na blogu powiązanym z popularnym sklepem z nakryciami głowy dla kobiet i mężczyzn. Oprócz kapeluszy sklep oferuje również bogaty wybór czapek, beretów i wielu innych nakryć. Klienci zainteresowani zakupem mogą zawsze liczyć na fachowe wsparcie sprzedawcy. Nawet jeżeli kupiony kapelusz nie spełni twoich oczekiwań, to masz aż dwa tygodnie na ewentualny zwrot lub wymianę.

Najpopularniejsze kapelusze dla panów

Chociaż osobie nieobeznanej z tematem może się wydawać, że dostępne w sprzedaży kapelusze zbytnio się od siebie nie różnią, to w praktyce istnieje wiele rodzajów nakryć głowy zaprojektowanych z myślą o mężczyznach. Nie musisz jednak od razu przeglądać katalogu kapeluszy, gdyż na początek możesz postawić na któryś z najpopularniejszych modeli. Są o przede wszystkim:

  • męski kapelusz Fedora – posiada klasyczny design i polecany jest do eleganckiego ubioru. Dzięki temu, że tego typu kapelusze produkowane są z filcu, każdy może je dowolnie modelować, aby jak najlepiej dopasować nakrycie do swoich potrzeb.
  • melonik – jedno z najbardziej charakterystycznych nakryć głowy ze wszystkich noszonych przez mężczyzn. Posiada niewielki rond z krawędziami, które są podwinięte do góry. Chociaż zwyczaj noszenia meloników wywodzi się z Anglii, to obecnie można je spotkać prawie na całym świecie.
  • kapelusz typu Trilby – podobny do wspomnianej na początku Fedory. Wyróżnia go nieco większy przód oraz zwężenie z tyłu kapelusza. Wybierając takie nakrycie, pamiętaj o prawidłowym noszeniu Trilby. Ważne jest, aby tył był nieco podniesiony, co przełoży się na niewielkie opuszczenie przedniej części.
  • cylinder – przykład wysokiego męskiego kapelusza ze stosunkowo wąskim rondem. Swoją popularność zawdzięcza między innymi popularnemu gitarzyście – Slashowi, który przełamał zasadę zakładania go wyłącznie do fraka. Wciąż jednak jest to eleganckie nakrycie głowy, które raczej nie sprawdzi się na co dzień.
  • męski kapelusz Panama – idealny na wakacje, gdyż jest lekki i bardzo przewiewny.
  • kapelusze charakterystyczne dla konkretnych zawodów – warto również wspomnieć o nakryciach głowy, które zazwyczaj noszone są przez pasjonatów wędkarstwa, myśliwych lub inne grupy zawodowe.

Podstawy dobierania kapeluszy

Skoro już wiesz, jakie są najpopularniejsze rodzaje męskich kapeluszy, powinieneś również potrafić dobrać taki, który będzie do dla ciebie odpowiedni. Zacznij od określenia rozmiaru głowy oraz kształtu twarzy. Dzięki temu unikniesz przeglądania ofert nakryć, które zdecydowanie nie będą pasowały. Zmierzenie obwodu głowy jest wbrew pozorom bardzo proste. Skorzystaj ze sznurka i miarki. Mając owinięty sznurek wokół głowy, przytrzymaj miejsce, w którym łączą się oba końce, a następnie przyłóż go do metrówki lub innej miarki. Producenci kapeluszy udostępniają tabele rozmiarów, co pozwoli ci sprawdzić, który z nich będzie najbardziej zbliżony do odczytanego przez ciebie wymiaru. Jeżeli posiadasz kwadratową lub okrągłą twarz, możesz zdecydować się na nieco wyższy model z rondem o średniej szerokości. Dzięki temu uzyskasz efekt optycznego wysmuklenia całej twarzy. Panowie, którzy mają owalną lub prostokątną twarz, powinni natomiast wybrać kapelusz z dużo szerszym rondem. W tym przypadku ważny jest również sposób noszenia. Opuszczenie nakrycia głowy pozwoli wyrównać proporcje, co przełoży się na lepszy wygląd. Na koniec przypominamy o uwzględnieniu wzrostu, co często jest pomijane przy zakupie kapelusza. Niżsi mężczyźni powinni postawić na kapelusze z wąskim rondem, a wyżsi z szerokim.

Artykuł Jaki kapelusz męski wybrać? pochodzi z serwisu Blog dla mężczyzn.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…