Randki przez internet

Serwisy randkowe stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z rożnych czynników- ludzie nie mają czasu na „tradycyjne” poznawanie innych, cenią sobie wygodę, wolą najpierw kogoś poznać przez pisanie z tą osobą i dopiero później umówić się na spotkanie. Ale randki internetowe nie zawsze mają tylko zalety. Dziś przedstawimy Wam kilka plusów i minusów tego nowoczesnego sposobu randkowania ;).

Szukasz miłości w internecie? Zobacz najlepsze portale randkowe w Polsce i daj sobie szansę na udany związek!

Zalety

Zacznijmy od tej lepszej strony randkowania w internecie. Przede wszystkim jest to dobry wybór dla osób nieśmiałych, które mają trudności w poznaniu kogoś w świecie realnym. Dzięki internetowym kontaktom z płcią przeciwną mogą podnieść swoją samoocenę i stać się bardziej odważnym. W internecie można przede wszystkim przemyśleć to, co chcesz napisać i nie martwić się tym, że druga osoba zobaczy jak bardzo stresujesz się rozmową. Randkowanie przez internet to również dobry pomysł, dla osób, które nie lubią głośnych klubów, w których czują się nieswojo, a wolny czas wolą spędzać w domu z dala od miejskiego zgiełku.

ZOBACZ jak poderwać dziewczynę?

 

Dzięki portalom randkowym możemy również łatwo sprecyzować sobie kogo szukamy. Na prywatnych profilach są zazwyczaj podane zainteresowania, poglądy i inne istotne cechy. Dzięki temu możesz łatwo i szybko znaleźć osobę, która ma np. podobne hobby i Cię zainteresuje. Jeśli jednak zdarzy się, że nie złapiecie ze sobą wspólnego języka nie musisz informować o Twojej niechęci drugiej osoby prosto w oczy. Wystarczy napisać grzeczną wiadomość i po sprawie.

Zaletą, którą na pewno docenią mężczyźni jest to, że na portalach randkowych jest zarejestrowanych zdecydowanie więcej kobiet. Oznacza to, że jest większa szansa na to, że znajdziesz odpowiednią, interesującą Cię kobietę ;).

Wady

Podstawową wadą randek internetowych jest to, że ludzie często kłamią na swoich profilach. Aby profil był bardziej interesujący ludzie potrafią posunąć się do różnych rzeczy. Podkoloryzowane, a nawet zmienione może być wszystko. Przede wszystkim na portalach randkowych najczęściej kłamiemy w sprawie wykształcenia i miejsca zatrudnienia. Co więcej obrabiamy nasze zdjęcia w specjalnych programach, aby stać się bardziej atrakcyjnym. Do czego to prowadzi? Oczywiście do rozczarowania. Na pierwszym spotkaniu mamy wrażenie, że to nie jest osoba, którą widzieliśmy na zdjęciach.

ZOBACZ pomysły na pierwszą randkę

Kolejną wadą randkowania przez internet jest to, że jest ono zazwyczaj płatne. Portale randkowe to żyła złota. Założyciele najpopularniejszych stron pobierają opłaty za wysyłanie wiadomości, ocenianie zdjęć innych użytkowników lub nawet dodawanie własnych!

randka przez netaNajgorszym scenariuszem podczas randkowania przez internet jest natrafienie na tzw. internetowego oszusta, najczęściej są to naciągacze, którzy po pewnym czasie opowiadając o swoim życiu narzekają, że nie mają pieniędzy. Najgorsze co możemy zrobić to przelać tej osobie jakąkolwiek kwotę na konto. Zazwyczaj wtedy taka osoba przestaje się odzywać lub nawet kasuje profil. Kolejnym sygnałem ostrzegawczym jest fakt, że osoba nie chce się z nami spotkać, odmawia również rozmów wideo lub nawet rozmów telefonicznych. Oznacza to wtedy, że może nie być osobą, za którą się podaje. O takich przypadkach opowiada bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych program „Catfish”, w którym dwóch prowadzących pomagają doprowadzić do spotkania z internetowym oszustem.

Podsumowanie

Jak widać randki w internecie mają zalety jak i wady. To, czy zdecydujecie się na taki kontakt z drugą osobą zależy tylko od Was. Jest wiele przypadków osób, które poznały się na jakimś z portali randkowych, zakochali się w sobie i teraz tworzą szczęśliwą parę. Jednak jak zawsze istnieją także ciemne strony medalu. Najważniejsze jest to, aby być ostrożnym i nie być łatwowiernym, nie wierzyć w każde słowo, które pisze nam „internetowa druga połówka”. Może to doprowadzić do tego, że zostaniecie oszukani przez internetowego pozera.

Artykuł Randki przez internet pochodzi z serwisu Blog dla mężczyzn.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *