Czy istnieje mąż idealny? Czego oczekują od nas kobiety?

Idealny jest słowem klucz. Idealny to wiele oczekiwań do spełnienia. Na całe szczęście idealny dla każdej kobiety oznacza co innego. Istnieje jednak kilka uniwersalnych wymagań, które każdy mąż idealny powinien spełnić. Jakie cechy ma mąż idealny? Czy taki w ogóle istnieje?

Czy istnieje mąż idealny?

Dobrani jak w korcu maku

Każdy z  nas jest inny. Nie ma dwóch takich samych osób i całe szczęście. Istnieje jednak coś takiego jak idealne dopasowanie, uzupełnianie swoich cech nawzajem – tym właśnie powinno być udane partnerstwo, związek, małżeństwo, bez znaczenia jak to nazwiemy.

Przeciwieństwa się przyciągają

Ludzie mają różne usposobienia. Wśród nas jest wielu ekstrawertyków, porywczych, potrzebujący sprawowania kontroli. Niemal tyle samo jest na świecie introwertyków, zamkniętych w sobie, z trudem okazujących emocje, którzy za nic w świecie nie potrzebują odpowiedzialności związanej z kontrolą. Związek dwóch osób, szczególnie takich, które przejawiają niezwykle jaskrawe, do tego te same cechy charakteru najczęściej jest bardzo męczący i trudny do zrealizowania. Obie osoby w związku, które są niezwykle porywcze, to najczęściej zapowiedź permanentnej awantury, za to osoby ciche, bez inicjatywy to także nie najlepsza mieszanka. Stąd wzięło się właśnie bardzo stare i ciągle prawdziwe powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają.

Dwie połówki jabłka

Każdy z nas ma wady, nie ma na świecie człowieka bez nich. Znalezienie partnera idealnego to właśnie tworzenie związku, w którym obie osoby się uzupełniają. Bardzo często osoby z zewnątrz niewłaściwie postrzegają związek, w którym jeden z partnerów wyraźnie dominuje, sądząc, że unieszczęśliwia to tego drugiego. Przeważnie jednak taki układ zadowala oboje partnerów, dzięki czemu tworzą udany, satysfakcjonujący związek przez wiele lat.

Yin i Yang

Kiedy odmienność cech charakteru łączy w pary, podobieństwa na innej płaszczyźnie nas do siebie przyciągają. Najczęściej chodzi o wiek, wykształcenie, a także pozycję społeczną. Każda kobieta od swojego partnera potrzebuje okazywania uczucia oraz tego, że jest dla niego atrakcyjna. Udany związek, to taki, w którym partnerzy są dla siebie oparciem, mogą na siebie liczyć, w każdej sytuacji.

Czy maż idealny to nieosiągalna utopia?

Znalezienie partnera, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania określone przez kobietę, jest bardzo trudne w realizacji. Życie jest jednak sztuką kompromisu i umiejętność zaakceptowania niektórych cech u partnera, które nie są dla nas najważniejsze, nie wymaga wiele wysiłku. Jeżeli do tego dodamy taki czynnik jak tzw. chemia, czyli uczucia łączące dwie osoby, wzajemny pociąg, w którymś momencie okazuje się to całkowicie naturalne.

Kobiety mają w sobie dużą potrzebę poczucia bezpieczeństwa, chodzi tu o stabilizację finansową, a także o troskę i lojalność. Idealny mąż dla każdej kobiety oznacza co innego, jeżeli jednak dwoje partnerów odnajduje się, warto pielęgnować taki związek, który może okazać się właśnie tym na całe życie. Warto także pamiętać, o tym, żeby zawsze pozostać sobą – udawanie kogoś innego niż się naprawdę jest, by spełnić oczekiwania partnerki, jest postępowaniem krótkowzrocznym i bardzo słabo rokuje na przyszłość.

Artykuł Czy istnieje mąż idealny? Czego oczekują od nas kobiety? pochodzi z serwisu .

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *