Jak stylizować męską fryzurę Undercut? Uniwersalna fryzura męska.

Każdy mężczyzna wie jak ważne jest posiadanie odpowiednio dobranej męskiej fryzury. Włosy wpływają na nasz wizerunek oraz styl. Ponadto wpływa bezpośrednio na odbiór naszej osoby. Dlatego ważne jest, aby dobrze dobrać odpowiednie cięcie. Dodatkowo zadbana i należycie dobrana fryzura zwiększa naszą pewność siebie oraz atrakcyjność. Jeśli fryzura jest dobrze dobrana może maskować m.in. zbyt odstające uszy. Warto na pewno zainteresować się tematem męskich fryzur, aby wybrać odpowiednią dla siebie. Oczywiście dobry Barber pomoże nam doradzić, co do wyboru. Ponadto zadba o prawidłowe cięcie, a z racji wielu wariacji różnych fryzur, za jego pomocą możemy osiągnąć unikalny styl męskiej fryzury. Nie inaczej jest z uniwersalną męską fryzurą Undercut. 

Jak dobrać męską fryzurę do kształtu twarzy?

Idealne cięcie to krok w celu osiągnięcia sukcesu, natomiast warto również wiedzieć i ustalić swój kształt twarzy. Teraz w w krótkim uproszczeniu postaram się Tobie przedstawić jak dobrać męską fryzurę do kształtu twarzy. 
Na sam początek ustaw się w miejscu, gdzie tło jest jednolitego koloru np. biała ściana. Postaraj się również, by Twój kadr był odpowiednio dobrze naświetlony – za pomocą lampy bądź też światła dziennego.
Następny krok to wyjęcie telefonu i zrobienie sobie zdjęcia. Staraj się nie wykonywać żadnej mimiki twarzy ani nie odchylać głowy. Prawidłowe zdjęcie powinno być wykonane na wprost Twojej twarzy.
Teraz, gdy masz już gotowe zdjęcie, nie pozostaje nic innego jak obrysować ją na jeden z kilku kształtów: kwadrat, koło. trójkąt, serce lub owal. Dzięki temu szybkiemu procesowi będziesz wiedział, który kształt twarzy posiadasz!

Undercut – męska fryzura

Jest to fryzura męska posiadająca bardzo długie korzenie. Undercut jest męską fryzurą, która jest uniwersalna. Jest to bardzo dobre cięcie, które przyciąga uwagę innych osób. Tą fryzurę męską nosił znany aktor Brad Pitt w filmie pt. „Furia”. Po premierze filmu, który okazał się istnym hitem bardzo dużo mężczyzn inspirowało się cięciem aktora. Dzięki temu ta fryzura została znów odświeżona i wróciła na ulice!  Undercut to fryzura męska posiadające krótkie boki i długą górę. To obecnie jedna z popularniejszych form stylizowania włosów. Posiada wiele wariacji różniących się proporcjami pomiędzy poszczególnymi częściami fryzury. To cięcie zapewnia niesamowitą dowolność wśród wyboru odpowiedniej wariacji dla siebie. Sama fryzura Undercut narzuca posiadanie dość długich włosów. Jednakże w kwestii tej fryzury najważniejszy jest wybór rodzaju fade. Przykładowo jeśli posiadasz odstające uszy to zbyt mocny fade może odsłonić i zbyt uwidocznić. W takiej sytuacji lepszy będzie wariant tak jak w fryzurze męskiej Slick Back, gdzie włosy na górze oaz po bokach są znacznie dłuższe. Twoja grzywka, a jaśniej mówiąć górna część włosów powinna mieć od 12 do 16 cm. W kwestii długości boków to już w zależności od kształtu Twojej twarzy. 

Undercut uniwersalna męska fryzura

Undercut to uniwersalna męska fryzura

Duże grono mężczyzn ceni sobie w fryzurach uniwersalność, ponieważ wtedy nie muszą koniecznie iść do barbera, aby ich fryzura wyglądała inaczej. Undercut to uniwersalna męska fryzura, która zapewnia nam dowolność w kwestii wyboru kosmetyków do stylizacji. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania wielu wariatów efektu finalnego. Takie cięcie wygląda bardzo dobrze zarówno w wersji z połyskiem jak i z matowym wykończeniem. Kolejna sprawa to, że Undercut jest wbrew pozorom prosty w stylizacji. W zależności od długości boków, ważny jest widoczny kontrast pomiędzy długością włosów na górze, a po bokach. Dodatkowo to Ty wybierasz czy chcesz dziś postawić na Undercut’a w wersji, która posiada więcej objętości czy zaczesać go na gładko. Jeśli chcesz postawić na wysoką objętość włosów warto zadbać o nie jeszcze przed stylizacją. Do tego typu zadań niezbędna będzie odżywka do włosów. Fryzura undercut wyróżnia się przede wszystkim różnorodnością. Mamy możliwość układać ją na  kilka różnych sposobów, w zależności od długości naszych włosów. Kolor włosów, tekstura oraz objętość nadają fryzurze wyjątkowego charakteru. Jednak warto też wiedzieć, że fryzura undercut to typ cięcia rzucający się w oczy i odważny. Możesz być dzięki tej fryzurze w centrum uwagi – jeśli oczywiście lubisz. Boki przycięte na krótko zmienią wizualnie twarz, dzięki temu panuje tu wielka wszechstronność.

Odżywka do włosów Zamów odżywkę do włosów
 Odżywka do włosów Zamów odżywkę do włosów

Jak stylizować męską fryzurę Undercut?

Bardzo wiele osób chcących wyczesać tą fryzurę ma problem. Warto wiedzieć, że bez odpowiedniego cięcia u barbera oraz odpowiednich kosmetyków do włosów modelowanie tego typu uczesania nie będzie należeć do prostych. Przyjmijmy jednak, że cięcie jest odpowiednie, zatem jak stylizować męską fryzurę Undercut?
Przede wszystkim należy zadbać o kondycję naszych włosów. Struktura włosa powinna być zdrowa, odpowiednio nawilżona, odżywiona oraz silna. Następnie należy zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków do stylizacji  – jeśli szukasz porady dotyczącej produktów do wyczesania Undercut’a, napisz bezpośrednio na instagramie do mojego sklepu. Włosy powinny być jak sama fryzura – elastyczne. Jeśli posiadasz grube, gęste i sztywne włosy, należałoby je zmiękczyć przed stylizacją. Najlepszy do takich działań jest prestyler do włosów, który przygotuje włosy na modelowanie ich pomadą. Dodatkowo ochroni włosy przed szkodliwym ciepłem z suszarki. Aby wystylizować poprawnie Undecut’a najpierw umyj włosy. Następnie na mokre włosy nałóż prestyler. Zacznij suszyć włosy, nakierunkowując je do tyłu – tak jak powinna wyglądać fryzura. Jeśli chcesz nadać im większej objętości możesz je podkręcać za pomocą okrągłej szczotki typu Quiff Roller. Kiedy masz już wysuszone włosy nałóż pomadę do włosów. W zależności od tego jaki chcesz mieć efekt końcowy, możesz wybrać pomadę z połyskiem lub naturalnym wykończeniem. 

Kosmetyki do stylizacji fryzury Undercut

To cięcie z uwagi na swoją wyjątkowość potrzebuje odpowiednich produktów od modelowania. Kosmetyki do stylizacji fryzury Undercut to:

    • Koniecznie musisz posiadać prestyler do włosów. Dzięki niemu Twoje włosy będą bardziej podatne na układanie. Ten produkt zmiękcza strukturę włosa, przez co łatwiej będzie Ci wyczesać Undercut’a. Ten typ kosmetyków, nakładamy na mokre włosy. Zapewnia ochronę przed ciepłem suszarki, dodatkowo odżywia i nawilża włosy. Ponad to prestyler zwiększa objętość włosów, dzięki czemu nie będą wyglądały na zbyt cienkie. 

prestyler do włosów Zamów prestyler do włosów
 prestyler do włosów Zamów prestyler do włosów

    • Aby należycie wyczesać fryzurę potrzebujesz dobrego akcesorium.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *