Tabletki na odchudzanie jako metoda zrzucenia zbędnej wagi

„Jak szybko schudnąć” to jedna z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarkę. Każdy kto kiedykolwiek próbował zrzucić parę kilogramów dobrze wie z jakimi wyrzeczeniami musi się zmagać. Porady dietetyków, restrykcyjne diety i wymuszona aktywność fizyczna – te rzeczy z pewnością nikomu nie są obce. Droga do „formy życia” pełna jest głodu, zmęczenia i narastającej frustracji. Obecnie na rynku dostępne są preparaty, które mają nam ułatwić zmagania w dążeniu do idealnej sylwetki. Pojawia się więc pytanie „jak”, a przede wszystkim „czy” to w ogóle działa.

Zacznijmy od początku. Preparaty wspomagające odchudzanie są przeznaczone dla osób dbających o utrzymanie prawidłowej wagi ciała, a także dla wszystkich tych, którzy chcą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Jak pokazują badania, aż 70% osób zadających sobie pytanie jak szybko schudnąć, obok diety i ćwiczeń wprowadza do swojego harmonogramu suplementy.

Dzięki zwartej w suplementacji mieszance składników odżywczych i zmniejszających wchłanianie tłuszczu, środki te ułatwiają odchudzanie, zaspokajając głód i eliminując główne przyczyny gromadzenia się tłuszczu.

Obecnie rynek oferuje suplementację w różnej postaci. Dostępne są wszelkiego rodzaju sproszkowane koktajle zastępujące posiłek, soki, mieszanki ziołowe, herbaty, kapsułki oraz tabletki.
Aktualnie w rankingu najczęściej stosowanej suplementacji obok wspomnianych już powyższej koktajli, herbat, ziół i innych, są właśnie tabletki na odchudzanie. Fakt, że tak chętnie po nie sięgamy wiąże się z wieloma aspektami.

Dostępne na rynku tabletki na odchudzanie oparte są o różne formuły. Te najlepsze mogą zawierać jeden lub więcej składników aktywnych, których celem jest ograniczenie apetytu, zmniejszenie wchłaniania tłuszczu lub zwiększenie jego spalania.

Tak zwane „fat burnery” czyli suplementy, których celem jest spalenie zbędnego tłuszczu, zawierają w sobie często kofeinę, efedrynę czy też l-karnitynę. Wszystkie te składniki mają na celu wykorzystanie kwasów tłuszczowych w procesie termogenezy. Inaczej ujmując – tkanka tłuszczowa jest spalana na skutek pobudzenia produkcji ciepła przez organizm. Termogeneza przekłada się na lepsze, skuteczniejsze spalanie tłuszczu i przyspieszenie tempa metabolizmu.

W składzie tabletek na odchudzanie, oprócz wyżej wymienionych znajdziemy także składniki ograniczające wchłanianie. Popularnym komponentem jest chitosan, który wiąże na swojej powierzchni tłuszcz blokując jego wchłanianie. Chitosan ogranicza dodatkowo wchłanianie węglowodanów w jelitach, jest więc polecanym środkiem dla miłośników makaronów oraz wszelkich wypieków. Jak sama nazwa wskazuje pozyskiwany jest z pancerzyków morskich skorupiaków.

W dalszej kolejności wśród składników spotkać możemy fasolaminę oraz dobrze znany błonnik. Fasolamina ogranicza przyswajanie skrobi występującej w wielu codziennych produktach tj. ziemniakach, pieczywie. Podobnie jak w przypadku chitosanu, nazwa mówi sama za siebie – fasolamina to nic innego jak wyciąg z fasoli zwyczajnej. Z uwagi na hamowanie i ograniczenie przyswajania skrobi polecana jest także miłośnikom i amatorom kuchni bogatej w pasty i produkty mączne.

Pora przyjrzeć się dobroczynnemu błonnikowi. Badania pokazują, że o błonniku słyszał prawie każdy, jednak nie każdy zna jego prozdrowotne właściwości. Należy przede wszystkim wspomnieć, iż błonnik wpływa zbawiennie na naszą przemianę materii. Oprócz tego, że reguluje nasz metabolizm to redukuje łaknienie. To właśnie dzięki niemu nie czujemy głodu, przez co nie podjadamy między posiłkami. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nigdy nie uległ pokusie frytek belgijskich z majonezem czy lodom o smaku solonego karmelu. Często takie pokusy są tragiczne w skutkach dla naszego ciała i próby utrzymania wagi. W takich momentach właśnie wkracza nasz stary dobry błonnik. Ponadto warto także zauważyć, że błonnik wpływa pozytywnie na poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi.

Nadto, tabletki te zawierają w sobie kompozycję cennych składników odżywczych takich jak witaminy i minerały. Częstokroć znajdują się w ich składzie substancje pochodzenia naturalnego – zioła, wyciągi z roślin oraz owoców. Do najpopularniejszych zaliczyć można owoce jagody goi, nasiona lnu, olej z krokosza barwierskiego czy też zielony jęczmień.

Szukając informacji na temat tabletek odchudzających możemy zetknąć się z różnymi opiniami na ich temat. Częstokroć opinie negatywne wynikają z bezgranicznej wiary, iż sama suplementacja wystarczy, a praca nad naszym ciałem i nawykami żywieniowymi jest bez znaczenia. Nic bardziej mylnego. Suplementacja odchudzająca ma zbawienne działanie, ale należy pamiętać, że jej zadaniem jest wspomaganie, a nie wykonywanie całej pracy za nas. Podczas przyjmowania tabletek odchudzających powinniśmy pamiętać o zbilansowanym, zdrowym odżywianiu i chociaż minimalnej aktywności fizycznej. Efekty wówczas na pewno przekroczą nasze oczekiwania.

Błędne jest także przekonanie i opinia, iż tabletki te nie działają w ogóle. Składniki zawarte w tabletkach to nie przypadkowy dobór pierwszej lepszej zielarki, a efekt solidnych i wieloletnich badań naukowych. Odpowiednia kompozycja składników wpływa dobroczynnie na nasz organizm, a przede wszystkim na spalanie tkanki tłuszczowej i nasz metabolizm. Pamiętajmy także, że pozytywny wpływ składników naturalnych na kontrolowanie masy ciała znany jest od pokoleń. Połączenie tych komponentów może więc zdziałać cuda i przynieść oczekiwane efekty.

Tabletki odchudzające stanowią suplement, który z pewnością pomoże w osiągnięciu celu jakim jest wymarzona sylwetka. W dalszej perspektywie stosowanie odpowiedniej suplementacji pod postacią tabletek pozwoli nam na utrzymanie wymarzonej formy. Połączone z odpowiednia dietą oraz minimalną aktywnością fizyczną pozwolą osiągnąć zatrważająco szybkie rezultaty. Obecnie rynek oferuje wiele formuł i niezależnie do tego czy zależy ci na ograniczeniu apetytu, przyspieszeniu metabolizmu czy zmniejszeniu wchłaniania, z pewnością znajdziesz swój ideał. Nie ma na co czekać, lato tuż tuż.

Artykuł Tabletki na odchudzanie jako metoda zrzucenia zbędnej wagi pochodzi z serwisu Blog dla mężczyzn.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *