Włosy kręcone męskie – jak zadbać o ich pielęgnację i czym je stylizować?

Kręcone jak i falowane włosy dla mężczyzn, którzy są ich posiadaczami mogą być dla nich powodem do radości jak i utrapieniem. Taki typ włosa wymaga specyficznej, często również większej pielęgnacji, niż u mężczyzn, którzy posiadają włosy proste. Ponadto przywrócenie ich do dobrego ładu, tak aby schludnie wyglądały dla oka po przespanej nocy, może być dla niektórych z Panów nie lada wyzwaniem. Osobiście uważam, że włosy kręcone męskie wyglądają świetnie. Ponadto nadają unikalnego charakteru dla każdego użytkownika. Fryzury, które wyglądają naprawdę wyjątkowo z włosami kręconymi to np. French Cop, Messy Hair czy też Slick Back. W tym artykule zajmiemy się nie tylko pielęgnacją i stylizacją, ale także przedstawię Ci, jakie fryzury męskie pasują dla osób z kręconymi i falowanymi włosami.

Włosy kręcone męskie

 

Każde włosy są wyjątkowe na swój sposób, a przez to posiadają różne potrzeby. Włosy kręcone męskie posiadają również kilka typów, które znacząco się od siebie różnią. Falowane oraz kręcone włosy mogą być zarówno cienkie i lekkie, ale także grube i gęste, przez co też mniej podatne na układanie. Różnice są również w ich tendencjach. Mogą się puszyć, łamać, bardziej skręcać czy też prostować. Oprócz pielęgnacji, która może być podobna mimo tych różnic, to ich stylizacja jest inna. Oczywiście istnieją kosmetyki do włosów, które mogą być odpowiednie dla wszystkich, natomiast chodzi o wybranie jak najlepszego produktu do swojego typu włosa. Pamiętaj, że wybór kosmetyków do pielęgnacji lub stylizacji do włosów nie należy do najprostszych. Jest zależny od indywidualnych preferencji takich jak zapach, siła chwytu, pożądany efekt, a także od typu włosa. Często znalezienie idealnego kosmetyku do swoich włosów zajmuje sporo czasu. Jeśli szukasz najlepszych kosmetyków dla mężczyzn, to sprawdź mój sklep z kosmetykami. Możesz napisać do nas na instagramie, bądź też za pośrednictwem maila, jeśli nie wiesz jaki produkt wybrać. Nasz zespół odpowiednio Ci doradzi oraz pomoże w wybraniu idealnego produktu dla Ciebie.Włosy kręcone męskie

Jak zadbać o pielęgnację włosów kręconych męskich?

Włosy kręcone męskie potrzebują znacznie więcej uwagi niż włosy proste. Tak jak wcześniej wspomniałem, mogą mieć tendencję do puszenia się, a źle traktowane – do przesuszenia. Jeśli ktoś uważa, że to nic – cóż, później może dojść do ich łamania, co prowadzi do zniszczenia ich struktury. Używając odpowiednich kosmetyków, możesz temu zaradzić! Za pośrednictwem szamponów czy też odżywki do włosów, możesz pomóc swoim włosom. Wybieraj produkty o jak najbardziej naturalnym składzie, z substancjami aktywnymi. Unikaj składników, które mogą niepotrzebnie obciążyć Twoje włosy. Włosom kręconym męskim należy zapewnić naprawdę porządne nawilżenie. Dzięki temu, Twoje włosy będą posiadały lepszy skręt, sprężystość, a tym samym będą mniej podatne na uszkodzenia. Wybieraj szampony do włosów, które posiadają dobre właściwości nawilżające. Jeśli po umyciu szamponem, nakładasz jeszcze odżywkę do  włosów, to pamiętaj aby spłukać go nieco zimniejszą wodą. Znacznie lepiej zamyka łuskę włosa, co przeciwdziała m.in. rozdwojeniu końcówek. 

Detox Shampoo - American Crew 250 ml - szampon do włosów oczyszczający z peelingiem Zamów oczyszczający szampon do włosów
 Daily Moisturizing Conditioner - American Crew 250 ml - odżywka do włosów głęboko nawilżająca Zamów odżywkę do włosów

Czym najlepiej stylizować męskie loki?

Bez odpowiednich kosmetyków do stylizacji ciężko zapanować nad włosami kręconymi. Oczywiście, jest to zależne od typu i struktury włosa. W takim razie czym najlepiej stylizować męskie loki? Jeśli posiadasz długie lub średniej długości włosy kręcone to najlepiej wybrać produkty lekkie, poprawiające skręt. Idealnie wręcz sprawdzają się do tego prestylery do włosów. Dodatkowo jeśli tonik Ci nie odpowiada, bądź jego działanie jest za słabe, z świetną propozycją są kremy do włosów. Tego typu produkty idealnie nadają się do włosów kręconych męskich, z uwagi na to, że podkreślają i poprawiają skręt włosa. Jeśli posiadasz włosy krótsze, to dla Ciebie odpowiednie będą pomady do włosów. Dzięki nim lepiej zapanujesz nad włosami. Wybieraj pomady na bazie wody, ponieważ są one znacznie lżejsze dla struktury włosa. To czy wybierzesz matową pomadę czy też z efektem połysku zależy od Twoich preferencji. Wśród kosmetyków do utrwalania fryzury przy włosach kręconych dobrze sprawdzają się lakiery do włosów.

prestyler do włosów Zamów prestyler do włosów
 Lakier do włosów Zamów lakier do włosów

Włosy kręcone męskie, a suszenie
Włosy kręcone męskie

Kiedy wstajesz rano i masz napięty grafik, szybciej jest wysuszyć włosy niż czekać, aż same wyschną. Jednakże włosy kręcone męskie mają inną strukturę niż włosy proste. Susząc je może dojść do ich przesuszenia, a tym samym uszkodzenia struktury. Ponadto poprzez suszarkę możesz bardzo mocno wpłynąć na ich większy rozgardiasz. Dlatego też, jeśli masz czas i możesz to lepiej zostawić włosy, aby same wyschły. Dzięki temu zapewnisz im lepszy skręt, a także nie narazisz włosów na przesuszenie. Dodatkowo możesz nałożyć prestyler z solą morską, aby jeszcze bardziej podkreślić skręt i nadać włosom unikalnej tekstury. Oczywiście w lato jest znacznie łatwiej, aby nie suszyć włosów, jednakże zimą pojawia się wyzwanie. Absolutnie lepiej jest wtedy je wysuszyć niż wychodzić z mokrymi włosami na mróz – dla Twojego zdrowia i kondycji Twoich włosów. 

Fryzury męskie przy włosach kręconych

Tak naprawdę włosy kręcone sprawdzą się przy większości męskich fryzur. Bez problemu ułożysz Quiffa, Slick Backa, French Cropa, bądź ułożysz w stylu Messy. To jaką fryzurę wybierzesz należy do Ciebie. Warto jednak przyjrzeć się jak dana fryzura męska będzie wyglądać przy włosach kręconych. Nie można oczywiście nie wspomnieć o kosmetykach do włosów, które będą odgrywały ważną rolę przy stylizacji fryzury. Ponadto tak jak wcześniej wspominałem, pielęgnacja odgrywa wręcz pierwsze skrzypce. Z fryzury męskich, które ciężej ułożyć przy włosach kręconych to między innymi Pompadour. Jednakże dla chcącego nic trudnego! 

Włosy kręcone męskie w stylu messy
Włosy kręcone męskie

Messy Hair, czyli efekt potarganych włosów to przede wszystkim krótszy czas stylizacji. Potocznie zwany „bałagan na głowie” układa się stosunkowo łatwo. Oczywiście, aby efekt był zadowalający należy trochę się postarać oraz skorzystać z dobrej jakości kosmetyków dla mężczyzn. W przypadku włosów kręconych męskich w stylu messy najlepiej, aby posiadały długość minimum 8 cm. Taka długość, będzie odpowiednia, aby należycie ułożyć fryzurę w stylu messy. Jak w każdej inne fryzurze,

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *