Plus pobił rekord prędkości internetu 5G w Polsce!

Sieć 5G to przyszłość komunikacji bezprzewodowej. Obecnie jej możliwości są nieco ograniczone i użytkownicy komercyjni nie mogą korzystać z pełnej prędkości połączenia internetowego. Prace nad rozwojem sieci trwają w dalszym ciągu. Plus, który jest jednym z polskich operatorów komórkowych, oferujących łączność z nową generacją sieci ustanowił rekord szybkość transferu danych!

Nowy rekord sieci transferu danych komercyjnej sieci 5G

Szybkość transferu to główny aspekt, na który zwracamy uwagę podczas wyboru naszego internetu. Szybkość nowego standardu jest o kilkadziesiąt razy szybsza niż w przypadku LTE. W przypadku sieci 4G maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć wynosi do 300 Mbps. W przypadku sieci 5G jest to nawet 30 Gbps! Oczywiście wartość ta jest niższa w przypadku komercyjnego rozwiązania, jednak w dalszym ciągu wyższa, niż w przypadku LTE!

Przeczytaj także: ZTE Axon 30 5G z rozwiązaniem, którą zazdroszczą inni producenci

Plus właśnie ustanowił nowy rekord transferu danych komercyjnej sieci nowego standardu w Polsce! Rekordowy pomiar uzyskano w centrum Piotrkowa Trybunalskiego i udało się osiągnąć szybkość aż 1 GB/s! W osiągnięciu takiej prędkości pomogło połączenie sygnału sieci 5G i LTE. Prędkość zarejestrowano w wielu testach pomiaru prędkości transferu internetowego w optymalnych warunkach!

Rekord Polski w szybkości komercyjnego 5G w Polsce – 1 Gb/s w Piotrkowie Trybunalskim w sieci Plusa https://t.co/EQiQtlKhKL pic.twitter.com/WNI7dX2Aor

— Plus_Polska (@Plus_Polska) August 10, 2021

Plus łamie bariery

Osiągnięcie prędkości na poziomie 1 Gb/s jest dużym osiągnięciem, które w przyszłości pozwoli każdemu użytkownikowi korzystać właśnie z takich szybkości. Zanotowanie takiej prędkości było możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich ustawień. Operator wykorzystał pasma o szerokości 40 MHz dla 5G oraz 20 Mhz i 10 Mhz dla sieci 4G. Jak możemy również przeczytać, sieć 5G od Plusa wykorzystuje pasmo przenoszenia 2600 MHz TDD, które w tym przypadku zostało wzmocnione przez architekturę LTE na pasmach 1800 MHz i 2100 MHz.

Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus osiągnięcie to skomentował następująco:

„Cały czas rozwijamy nasze 5G. Nie tylko w zakresie pokrycia kraju, ale również parametrów technicznych. Osiągane obecnie szybkości transferu sprawiają, że będzie ono jeszcze lepiej służyło mieszkańcom Polski, którzy mogą korzystać z najlepszego internetu, kiedy i gdzie chcą oraz na wybranym przez siebie urządzeniu”

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *