Powołania na wrześniowe spotkania! Sousa odkrywa karty!

Reprezentacja Polski po nieudanych występach na Mistrzostwach Europy 2020 chce zamazać, to co stało się na boiskach. Podopieczni Paulo Sousy będą więc kontynuować walkę o możliwość gry na nadchodzących Mistrzostwach Świata 2022 rozgrywanych w Katarze. Oto powołania na wrześniowe spotkania eliminacyjne.

Trzy spotkania przed nami

Pierwsze spotkania eliminacyjne Mistrzostw Świata 2022 dla Polski okazały się słodko-gorzkie. Polacy rozegrali trzy mecze, w których to uzbierali łącznie cztery punkty. W pierwszy spotkaniu Reprezentacja Polski zremisowała 3:3 z Węgrami. Druga kolejka zakończyła się pewnym zwycięstwem nad Andorą 3:0, jednak w tym właśnie spotkaniu straciliśmy Roberta Lewandowskiego. Kapitan Reprezentacji Polski tym samym nie mógł pojawić się na boisku podczas spotkania z Anglią, który ostatecznie przegraliśmy 2:1.

Przeczytaj także: Paulo Sousa powinien zostać? Co z przyszłością reprezentacji Polski?

Mamy nadzieję, że tym razem będzie o wiele lepiej. Pierwszy wrześniowy mecz rozegramy z Albanią 2 września o godzinie 20:45 an PGE Narodowym w Warszawie. Kilka dni później, bo 5 września o 20:45 Polacy wybiegną na stadion w Serravalle, gdzie zmierzą się z San Marino. Wrześniowe zgrupowanie zakończą meczem z Anglią 8 września. Mecz zostanie rozegrany na PGE Narodowym o godzinie 20:45. Liczymy na komplet punktów i pozycję lidera.

Powołania na wrześniowe spotkania eliminacji MŚ2022

Paulo Sousa powołał 26 graczy, którzy będą walczyć o komplet punktów w zbliżających się spotkaniach w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Wśród powołanych znalazł się Sebastian Szymański, którego brak w kadrze na ME2022 odbił się sporym echem. Na liście znalazł się także Adam Buksa, który rozgrywa świetny sezon w New England Revolution w MLS.

Selekcjoner reprezentacji Polski powołał także wielki talent, który na co dzień występuje w barwach AS Romy. Nicola Zalewski, bo o nim mowa, powoli przekonuje do siebie samego Jose Mourinho, więc teraz pora na pokazanie swoich umiejętności w Biało-Czerwonych barwach. Łukasza Fabiańskiego, który ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery, zastąpił Bartłomiej Drągowski grający w ACF Fiorentina.

Oto powołania na wrześniowe spotkania eliminacyjne do MŚ2022:

powołania na wrześniowe spotkaniapowołania na wrześniowe spotkania

Zdjęcie: PZPN

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…