Rosyjski samolot pada na ziemię. Testy zakończone katastrofą! [Wideo]

Rosyjski samolot transportowy Iljuszyn Ił-112V wyruszył w testowy lot. Wojskowy pojazd lotniczy miał zastąpić Antonowa AN-26. Niestety, lot testowy wykonany w okolicach Moskwy zakończył się tragedią. Na nagraniu widać, jak samolot staje w płomieniach i z impetem uderza w ziemię.

Rosyjski samolot zawiódł, nie żyją trzy osoby

Kilka dni temu rosyjskie wojsko wykonywało testy lotnicze samolotu transportowego Iljuszyn Ił-112V. Samolot ten miał być następcą wysłużonego już Antonowa An-26. Pierwsze prace nad samolotem ruszyły już w latach 90. ubiegłego wieku, jednak dopiero po prawie 30 latach zdecydowano się na pierwsze loty testowe. Testy w 2019 roku rosyjski samolot przeszedł pomyślnie. Stworzony do transportowania lekkiego sprzętu i ładunku o masie do 5 ton miał wkrótce trafić do floty powietrznej rosyjskiej armii.

rosyjski samolotrosyjski samolot

Przeczytaj także: DHL Express stawia na elektryczne samoloty! Kiedy pierwszy lot?

Niestety, kilkudniowe testy samolotu zakończyły się tragedią. Na amatorskim nagraniu widać, jak silnik samolotu transportowego Iljuszyn Ił-112V staje w płomieniach, a po kilku chwilach rosyjski samolot spada na ziemię. Lot nie odbywał się na dużej wysokości. Jednak siła z jaką samolot runął na ziemie sprawiła, że swoje życie oddało trzech wojskowych. Lot odbywał się nieopodal lotniska w Kubnice pod Moskwą.

Ilyushin Il-112 crashes on approach to Kubinka Airport in Russia following an engine fire. Number of casualties currently unknown. https://t.co/vhkSsOQMW3 pic.twitter.com/x5XIKoFBiC

— Breaking Aviation News & Videos (@aviationbrk) August 17, 2021  » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *