Apple iPhone 13 już niebawem w sklepach, co warto wiedzieć?

Premiera Apple iPhone 13 znajduje się już tuż za rogiem. Warto sprawdzić, jakie informacje na temat nowego flagowca Apple wypłynęły do opinii publicznej, aby na ich podstawie, rozważyć ewentualny zakup smartfona. Oficjalna konferencja w sprawie premiery iPhone’a 13 ma się odbyć 14 września o godzinie 19 czasu polskiego.

Jakie wersje zaoferuje nowy smartfon Apple na premierę?

Apple iPhone 13, podobnie jak poprzednie modele smartfonów od kalifornijskiego giganta zostanie wypuszczony najprawdopodobniej na rynek w kilku wersjach. Taka jest już polityka sprzedażowa Apple, ale wiele innych firm postępuje w podobny sposób. Najdroższą i najbardziej zaawansowaną technologicznie wersją będzie prawdopodobnie iPhone 13 Pro Max. Istnieje bardzo duża szansa, że pojawi się także „zwykła” wersja Pro. Klienci mogą również oczekiwać od Apple, że zdecyduje się on na wypuszczenie wersji „mini”. Cechowałaby się słabszymi parametrami w stosunku do reszty wersji smartfona i stanowiłaby najtańszy wariant.

Apple iPhone 13 – jakie nowości będzie posiadał smartfon?

Premiera każdego iPhone’a jest w branży wielkim wydarzeniem. Wszyscy są zawsze ciekawi tego, jakie nowinki technologiczne zaoferuje nowe „dziecko” Apple i jaki nowy kierunek producent wyznaczy dla całej branży. W przypadku iPhone’a 13 nie ma co mówić o wielkiej rewolucji względem poprzednika. Istnieje kilka nowości, jakie zaoferuje „trzynastka” i o których warto wspomnieć. Do owych nowości należą:

  • nowy układ aparatu – Apple postanowiło zmienić układ aparatu, znajdującego się na tylnym panelu smartfona. Nowy iPhone ma zaproponować układ aparatów po skosie. Do tej pory każdy smartfon tej marki oferował układ aparatów w pionie. Zmiana ta nie dotyczy wersji Pro, gdyż w niej dalej zachowany zostanie układ w pionie.
  • zmiany w aparacie – do kilku kosmetycznych zmian doszło również w zakresie, tego, co oferuje aparat iPhone’a. „Trzynastka” umożliwi swoim użytkownikom m.in. dostęp do nowych funkcji wideograficznych jak nagrywanie filmów z rozmytym tłem. W iPhonie 13 mają zostać także poprawione aparaty z obiektywami ultraszerokątnymi. Istotną zmianą w aspekcie aparatu jest również ustabilizowanie matrycy. Dzięki temu zniknie problem z drganiem rąk w trakcie nagrywania filmów itd.
  • poprawione Face ID – w Apple iPhone 13 ma zostać zastosowany nowy skaner, który w porównaniu do tego, znajdującego się w poprzedniku będzie mniejszy, ale również sprawniejszy. Producent poświęcił poprawie tego elementu bardzo dużo czasu. To przekłada się na lepsze działanie samego skanera, który ma funkcjonować na tyle dobrze, że możliwe będzie bezproblemowe skanowanie twarzy, nawet jeśli właściciel smartfona będzie miał na twarzy maseczkę bądź zaparowane okulary.
  • nowy ekran – „trzynastka” ma zaoferować nowy ekran, posiadający wyświetlacz ze zmienną częstotliwością odświeżania, wynoszącą 120 Hz. Jednakże jest to nowość, którą posiada jedynie wersja Pro smartfona. Natomiast wyświetlacz we wszystkich wersjach smartfona ma cechować się mniejszym wcięciem, co jest drobną zmianą estetyczną. W nowym iPhonie ma zostać zastosowana także funkcja Always – On Display. Pozwala na wyświetlanie powiadomień oraz godziny na wygaszonym ekranie.
  • posiadanie łączności satelitarnej – w niektórych regionach iPhone 13 ma umożliwiać łączenie się ze znajdującymi się na orbicie okołoziemskiej satelitami, dzięki czemu możliwe będzie wysłanie nagłych wiadomości do służb ratowniczych z miejsc, pozbawionych zasięgu sieci komórkowej.

Apple iPhone 13 – kiedy premiera smartfona?

Wydaje się prawdopodobne, że iPhone 13 zadebiutuje na rynku pod koniec września. W tym czasie pierwsi klienci, którzy najwcześniej zakupili produkt Apple, będą mogli sprawdzić najnowszy model iPhone’a. Wiele źródeł podaje informację, że przedsprzedaż smartfona ma się rozpocząć 17 września.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…