YouTube usuwa filmy rozpowszechniające mylące informacje nt. COVID-19

W internecie znajdziemy wysyp fałszywych informacji, które w zależności od tematu mogą mniej lub bardziej zagrażać życiu. Tego typu materiałów zaczęło pojawiać się wielokrotnie więcej wraz ze startem pandemii. YouTube wziął sprawy w swoje ręce i usunął ponad milion filmów szerzących dezinformacje na temat wirusa COVID-19.

YouTube usuwa materiały z fałszywymi informacjami nt. COVID-19

Teorii spiskowych mówiących o tym, skąd wziął się COVID-19 i o tym, że w szczepionkach znajduje się chip, za pomocą którego Bill Gates będzie mógł nami sterować, jest pełno. Być może część z nich jest prawdą, jednak o tym raczej się nie dowiemy. Wiemy jednak, jak działa COVID-19 i do czego może doprowadzić. YouTube postanowił rozpocząć walkę z materiałami, które dezinformują użytkowników serwisu na temat wirusa.

Przeczytaj także: Jak pobrać muzykę z YouTube? Jest na to prosty sposób

Jak podaje Neal Mohan, dyrektor ds. produktów YouTube, serwis rozpoczyna walkę z rozpowszechnianiem fałszywych informacji. W jego wpisie na blogu możemy przeczytać, że tego typu wiadomości dostają się do ogółu w zastraszającym tempie i pora to ukrócić. YouTube rozpoczął już pierwsze kroki.

Z platformy zniknęło ponad milion materiałów z fałszywymi informacjami

Od momentu rozpoczęcia się pandemii COVID-19 z serwisu zniknęło ponad milion materiałów, które rozprzestrzeniają fałszywe informacje na temat koronawirusa. W większości tych przypadków na materiałach można było zobaczyć fałszywe lekarstwa i oszustwa, które mogły zagrozić życiu niejednego oglądającego.

covid-19 youtubecovid-19 youtubeZ serwisu zniknęły treści dotyczące dezinformacji COVID-19.

Jak wybierane są te materiały? YouTube kieruje się faktami naukowymi na temat wirusa COVID-19, które udostępnione zostały przez organizacje zdrowotne CDC i WHO. Mohan podkreśla, że w przypadku niejednoznacznych informacji, serwis nie usuwa ich, podkreślają swobodę i wolność słowa.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…