Arkadiusz Malarz kończy karierę. Czas na nowy etap.

Gwiazda Legii Warszawa, bramkarz pochodzący z Pułtuska, Arkadiusz Malarz poinformował za pośrednictwem Twittera, że kończy karierę. Sportowiec uznał, że czas na nowy etap w życiu.

Nadszedł czas odłożenie rękawic bramkarskich na bok. Do takiego wniosku doszedł Arkadiusz Malarz, który w tym roku skończył czterdzieści jeden lat. Wychowanek Nadnarwianki Pułtusk, skąd pochodzi przez wiele osób kojarzony jest zapewne z Legią Warszawa. To właśnie w tym klubie zagrał aż 138 meczy w latach 2015 – 2019. Oczywiście, Arek swoją przygodę z Ekstraklasą zaczął o wiele wcześniej. Jego pierwszym tak dużym klubem był Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Następnie przeniósł się do Amiki Wronki, by później „zaliczyć” krótki epizod w Lechu Poznań.

Arkadiusz Malarz – rekordzista greckiej ekstraklasy

Bramkarz z Pułtuska może pochwalić się rekordem w greckiej łudzę. Kiedy przeniósł się do Skody Ksanti przez siedem spotkań nie stracił gola. Dopiero w ósmym spotkaniu musiał skapitulować. Finalnie, Malarz mógł pochwalić się 683 minutami bez utraty bramki. Arek zagrał również w takich klubach jak Panathinaikos AO, OFI 1925, AE Larisa, AEL Limassol oraz Panachaiki. Po przygodach w Grecji, gdzie warto zaznaczyć, że był również uznany za najlepszego bramkarza ligi greckiej w sezonie 2006/2007 udał się na Cypr, aczkolwiek tylko na jeden sezon – 2012/2013, rozgrywając w barwach Ethinkos Achna 22 spotkania.

Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii sport.

Powrót do Polski

Dwa lata – 2013-2015 Malarz spędził na Śląsku, grając w klubie GSK Bełchatów, z którym zdobył Mistrzostwo I Ligi. W lutym 2015 zdecydował się na podpisanie umowy z Legią Warszawa. Tego samego miesiąca zadebiutował w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Dwa lata później, tym razem w meczu z Pogonią Szczecin, Arkadiusz Malarz mógł pochwalić się setnym meczem w barwach Legii. Z tym klubem zdobył trzy Mistrzostwa Polski oraz dwa Puchary Polski. Był również uznany bramkarzem sezonu, ligowcem roku oraz zdobył nagrodę „Jedenastka roku Ekstraklasy”, który był organizowany przez Polski Związek Piłkarzy.

Arkadiusz Malarz – pożegnanie z Legią

Dwa lata temu, w czerwcu 2019 zarząd Legii Warszawa podjął decyzję, aby nie przedłużać kontraktu z bramkarzem. Arkadiusz Malarz dostał jednak propozycję posady trenera bramkarzy. Nie przyjął jej jednak, gdyż chciał nadal rozgrywać kolejne mecze. W tym samym roku podpisał umowę z ŁKS Łódź, z którym był związany do czerwca tego roku. W klubie rozegrał 59 spotkań.

Dziś oznajmił za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, że kończy karierę. Poinformował, że kocha piłkę nożną, ale większą miłością daży swoją rodzinę. Podziękował wszystkim, którzy byli z nim przez wszystkie lata kariery i zasugerował, że czas na nowy etap. Czyżby faktycznie niebawem Arkadiusz Malarz miał zostać trenerem bramkarzy? Co ciekawe, widać, że Arek mocno związany jest z Legią. Świadczy o tym zdjęcie, które opublikował. Mam na myśli fotkę w koszulce Legii Warszawa.

pic.twitter.com/d2YtPXoRZ3

— Arkadiusz Malarz (@ArkadiuszMalarz) September 14, 2021  » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…