Nowe Subaru WRX pokazało się światu!

Subaru WRX to bliźniak legendarnego modelu Impreza. Model ten dużo czerpie ze swojego brata i widać to gołym okiem, w sportowym i agresywnym designie nowego auta. Co zaoferuje nowy model japońskiego producenta?

Piąta generacja Subaru WRX oficjalnie na rynku

Japoński koncern przedstawił swoją nową propozycję dla osób, które poszukują auta o sportowym charakterze. Nowe Subaru WRX jest bliźniaczym modelem Imprezy, która była marzeniem wielu z nas. Piąta generacja WRX jest modelem, który może pochwalić się bardzo dobrymi osiągami, zupełnie jak w przypadku kultowych modeli Impreza.

Pod maską kolejnej generacji Subaru WRX znajdziemy 2,4-litrowy silniki typu bokser z turbodoładowaniem generujący 271 koni mechanicznych mocy oraz 350 Nm momentu obrotowego. Największa moc dostępna jest przy 2000 RPM, chociaż silnik „kręci” się do 5200 obr./min. To możliwe jest dzięki elektronicznie sterowanemu zaworowi upustowemu, zaworom obejściowym powietrza w turbinie i zwiększonej pojemności skokowej.

Co potrafi japoński samochód?

Subaru WRX, które jest mocniejszą i bardziej agresywną wersją Imprezy, z 2,4-litrowym silnikiem typu boxer może być połączone ze skrzynią automatyczną CVT Subaru Performance Transmission lub sześciobiegowym manualem. Porównując skrzynię automatyczną w tegorocznym modelu, a jednostką znajdującą się w poprzedniku, nowa skrzynia jest o 30% szybsza podczas zmiany biegów na wyższe i 50% szybsza przy redukcji. Oczywiście na pokładzie znajdziemy napęd na wszystkie cztery koła i aktywne wektorowanie momentu obrotowego.

Przeczytaj także: Nissan Navara – japoński wół roboczy i nie tylko

Niższy środek ciężkości możliwy jest za sprawą wykorzystania platformy Subaru Global Platform. Subaru WRX jest również lżejszy i ma lepszą sztywność skrętną. To przenosi się na zdecydowanie lepsze prowadzenie, które z kolei testowano na torach wyścigowych. Producent zadbał również o szybszą reakcję układu kierowniczego. Premiera auta nastąpi w I kwartale 2022, dlatego też nie znamy cen samochodu. Wiemy jednak, że auto będzie wyposażone w najwyższy pakiet wyposażenia GT, łączność z internetem satelitarnym Starlink czy system bezpieczeństwa EyeSight.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…