Oszustwo „na Orlen”! Uważajcie na nowe niebezpieczeństwo!

Internet jest dobrym narzędziem, jednak często potrafi być niebezpieczny. Coraz częściej słyszymy o różnych przekrętach czy wyłudzeniach, które mają miejsce w sieci. Oszustwo „na Orlen” to nowy sposób wyłudzenia pieniędzy i danych przez internetowych oszustów.

Uważajcie na oszustwo „na Orlen”

Internetowi przestępcy znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych i pieniędzy. Nowa pułapka czeka na nieuważne osoby. Oszustwo „na Orlen” oparto na potencjalnych wysokich zyskach, które pojawią się po inwestycji w ropę czy gaz. Oszuści zachęcają swoje ofiary wysokim zyskami, a do swojego planu wykorzystali nie tylko wszelakie logotypy marki Orlen, ale również wizerunek prezydenta RP, Andrzeja Dudy oraz Daniela Obajtka.

Przeczytaj także: Nowa forma oszustw na OLX! Uważajcie podczas zakupów!

Oczywiście wszystko to jest oszustwem, a oszustwo „na Orlen”, według portalu Niebezpiecznik krąży po sieci już od kilku miesięcy. Przygotowana przez oszustów strona wygląda na stronę rządową wspieraną przez Ministerstwo Energii. Ma ona zachęcić potencjalne ofiary do inwestycji w ropę oraz gaz.

Oszuści działają już kilka miesięcy

Do rzekomych inwestycji w gaz oraz ropę wymagane są poufne dane osoby, która zdecyduje się na ten ruch. Wszystko przygotowano bardzo starannie, ponieważ po zgłoszeniu się na stronie, kontaktuje się z nami „doradca”. Po rozmowie i wytłumaczeniu działania inwestycji ofiara musi wpłacić pierwsze środki. Mowa tutaj o wpłacie w wysokości 200 – 250 USD lub EUR.

Oszustwo "na Orlen"Oszustwo "na Orlen"Tak prezentuje się strona przekrętu! Źródło: Niebezpiecznik.pl

Na stronie znajdziemy także specjalnie przygotowaną grafikę, która przedstawia klientowi, jak wpłacone pieniądze zyskają na wartości. W ten sposób oszustwo „na Orlen” zachęca ofiarę do dokonywania kolejnych wpłat. Po pewnym czasie konto zostaje oznaczone jako podejrzane, a możliwość wypłaty wpłaconych pieniędzy jest zablokowana.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…