Twitter wprowadza nowe środki bezpieczeństwa. Oto Safety Mode

Prześladowanie w sieci stało się przykrym obrazem dzisiejszej społeczności. Nawet odmienne zdanie wywołuje falę hejtu oraz obraźliwych komentarzy, dlatego też Twitter wprowadził nową funkcję. Twitter Safety Mode, czyli tryb bezpieczeństwa pozwoli na unikanie obraźliwych komentarzy wymierzonych w naszą stronę.

Twitter Safety Mode nową funkcją w serwisie

Hejt na serwisach społecznościowych to chleb powszedni. Takie zjawisko możemy znaleźć pod każdym wpisem czy zdjęciem. Jest to plaga dzisiejszego społeczeństwa, dlatego też Twitter postanowił rozpocząć z tym walczyć. Co prawda wydaje się to przysłowiową walką z wiatrakami, jednak takie podejście jest godne pochwały. Twitter Safety Mode to nowa funkcja, która pozwoli np. na zablokowanie danych kont na okres 7 dni. Powodem może być używanie wyzwisk czy ogólnej mowy nienawiści.

Za ocenę sytuacji odpowiada specjalny system, który ocenia czy dana osoba zaczęła negatywnie komentować nasz wpis. System bierze pod uwagę nie tylko treść samego tweeta, ale również relację między osobami, które biorą udział w wymianie zdań. Funkcję tę można włączyć w ustawieniach serwisu. Trzeba jednak pamiętać, że nie uda nam się wyeliminować wszystkich nieodpowiednich treści.

We’ll be testing Safety Mode with a small group of people on Twitter in the coming months and expanding the pool of beta testers, as we receive feedback. Stay tuned for more updates and head to our blog to learn more about Safety Mode.https://t.co/ul8gsDMVIg

— Twitter Safety (@TwitterSafety) September 1, 2021

Nowa funkcja skuteczną bronią do walki z hejtem?

Jak podaje serwis, Twitter Safety Mode nie będzie blokował kont, z którymi często wchodzimy w interakcję. Na celowniku znajdą się jedynie osoby, które przychodzą na profil szerzyć mowę nienawiści. To jednocześnie oznacza, że jeśli lubimy żartować ze swoimi znajomymi, od czasu do czasu sobie dogryzając, nie musimy martwić się, że konta naszych przyjaciół trafią na czarną listę.

Przeczytaj także: Oszustwo „na Orlen”! Uważajcie na nowe niebezpieczeństwo!

Całkowite wyeliminowanie hejtu i mowy nienawiści nie jest jednak możliwe. System Twitter Safety Mode nie będzie nieomylny, więc na wysoką skuteczność tej funkcji będziemy jeszcze musieli trochę poczekać. Obecnie nowa funkcja testowana jest na wybranych uczestnikach, dlatego też nie każdy ma do niej dostęp. Wkrótce powinno się to zmienić. Czy nowa funkcja zmieni funkcjonowanie serwisów społecznościowych i będzie bronią do walki z hejterami?

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…