Xiaomi inwestuje 6 miliardów złotych w przemysł motoryzacyjny

Zastanawiam się czy jest coś, czego Xiaomi jeszcze nie produkuje. Smartfony, telewizory, odkurzacze, a nawet deski do muszli klozetowej. Władze chińskiej marki mają ambitne plany. Zarząd zainwestował blisko sześć miliardów złotych (10 mld RMB) w nową, własną spółkę. Będzie ona miała za zadanie podbić przemysł motoryzacyjny. Czy to oznacza pojawienie się elektrycznych samochodów w najbliższym czasie? Czy Xiaomi inwestuje w EV bo chce wyprzedzić Teslę?

Zarząd utworzył nową spółkę, której prawnym przedstawicielem został Lei Jun – założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi. Widać, że firma poważnie myśli o podboju przemysłu motoryzacyjnego. Mam na myśli pojazdy EV (elektryki), które są nam mocno wciskane przez urzędników. Chyba nie myślicie, że to marki moto tak bardzo chcą porzucić silniki spalinowe.

Xiaomi inwestuje 6 miliardów złotych w przemysł motoryzacyjny. Planuje podboje rynku pojazdów EV

Jeszcze w marcu bieżącego roku prezes Xiaomi poinformował o rozszerzeniu działalności firmy o segment pojazdów elektrycznych. Zarząd zobowiązał się do inwestycji 10 miliardów dolarów w przeciągu najbliższych dziesięciu lat. Faktycznie, chińska marka utworzyła swoją nową spółkę i zaczyna „przygodę” z motoryzacją. Od ubiegłego miesiąca prowadzona jest rekrutacja do nowej spółki. Co ciekawe, Wang Xiang zdradził, że otrzymano aż dwadzieścia tysięcy CV. Ostatecznie wybrano trzysta osób, które będą pracować w dziale sterowania autonomicznego.

Minęło pięć miesięcy i firma przeprowadziła wiele badań pośród posiadaczy aut elektrycznych. Zespół sprawdzał również możliwości w zakresie łańcuchów dostaw. Mowa o 200 badaniach ankietowych i wizytach w dziesięciu firmach partnerskich. Oczywiście, przy okazji pracowano nad produktem oraz zespołem.

Przejęcie Deepmotion Tech

Kilka dni temu dostaliśmy informację, że Xiaomi inwestuje, a raczej przejęło firmę Deepmotion Tech. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się technologią jazdy autonomicznej. Jak widać, nowe przedsiębiorstwo będzie produkować auta elektryczne, które dodatkowo mają cechować się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Czyżby nowa firma miała za zadanie wyprzedzić Teslę pod względem pojazdów EV? Przysłowie mówi – pożyjemy, zobaczymy.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…