PayPal wprowadza opcję sprzedaży i kupna kryptowalut w Europie

Wielka Brytania stanie się pierwszym europejskim krajem, w którym PayPal udostępni możliwość sprzedaży i kupna kryptowalut. Opcja ta w październiku ubiegłego roku trafiła do użytkowników serwisu ze Stanów Zjednoczonych.

PayPal otwiera się na kryptowaluty

Amerykańska platforma płatnicza idzie z biegiem czasu i otwiera się na kryptowaluty. Nowa funkcja, która pozwoli na operowanie wirtualnymi pieniędzmi za pośrednictwem serwisu PayPal zostanie uruchomiona w Wielkiej Brytanii. Użytkownicy z Wysp będą pierwszymi europejczykami, którzy będą mogli wykorzystywać tę funkcję na Starym Kontynencie.

Przeczytaj także: Ktoś kopał kryptowaluty na Komendzie Głównej Policji!

Jak podaje Reuters, platforma pozwoli na sprzedawanie, kupowanie i przechowywanie kryptowalut Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. Funkcję udostępniono zarówno na stronie internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Będzie można ją używać jedynie na kontach indywidualnych. Na tę chwilę posiadacze kont firmowych nie mają takiej możliwości i nie jest jasne, czy w przyszłości PayPal zdecyduje się na jej uruchomienie.

To dopiero początek

Nową funkcję, która trafi do użytkowników w Wielkiej Brytanii, już wcześniej uruchomiono na terenie Stanów Zjednoczonych. Niestety, funkcja uruchomiona przez PayPal nie pozwala jednak na płacenie kryptowalutami za zakupy. Amerykańska firma nie wyklucza jednak, że w przyszłości pojawi się taka opcja. Z takiej funkcji jak na razie mogą korzystać jedynie osoby zamieszkujące w USA.

Niemniej jednak, udostępnienie funkcji obsługi kryptowalut w serwisie PayPal to duży krok w przód. Osoby, które są w posiadaniu e-waluty, będą mogły ją teraz bezpiecznie przechowywać, sprzedawać czy nawet kupować za pośrednictwem platformy płatniczej. Wsparcie dla kryptowalut oznacza również, że PayPal wkrótce zacznie rozszerzać usługi z nimi związanymi.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…