Zamiast „wesołych świąt”, możesz usłyszeć: „Ma pan złośliwy nowotwór płuc”. Błąd kliniki!

Zamiast „wesołych świąt”, możesz usłyszeć: „Ma pan złośliwy nowotwór płuc”. Błąd kliniki!

 

Pacjentom w momencie postawienia diagnozy powiedziano: „Ma pan agresywnego raka płuc”.
W okresie świątecznym klinika w Doncester miała dobrą wolę, by chcieć zrobić coś miłego dla swoich pacjentów, wysyłając im świąteczne pozdrowienia. W bazie danych znajduje się w tej chwili ponad 8000 pacjentów. Doszło do strasznego błędu, w wyniku którego pacjentom nie życzono Wesołych Świąt, lecz poinformowano ich, że mają „złośliwego raka płuc”. To jest koszmarny scenariusz.

Powinno być „Masz agresywnego raka płuc”, a nie „Wesołych Świąt”. Błąd kliniki!
ZAMIAST „WESOŁYCH ŚWIĄT” POWIEDZIANO „MA PAN ZŁOŚLIWEGO RAKA PŁUC”. KOLEJNA WPADKA KLINIKI!
Proszę również zobaczyć: Jest pan tam już ponad pół godziny, prawda? Oddadzą panu pieniądze!

pixabay

Oczywiście taka wiedza może mieć duże znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak bardzo była niespodziewana. Ogromna liczba osób pospieszyła do kliniki, gdy okazało się, że popełniono przerażający błąd. Intencją wiadomości było życzyć odbiorcy wesołych świąt, zamiast poinformować go o nieuleczalnej chorobie.

Wielki błąd popełniony przez klinikę w Wielkiej Brytanii
W treści komunikatu, który został wysłany do tysięcy pacjentów, znalazły się informacje o złośliwym raku płuc oraz propozycja wypełnienia formularza DS1500, który umożliwia osobom nieuleczalnie chorym otrzymanie określonych świadczeń.

Zamiast życzyć „dobrych świąt”, lekarz powinien był powiedzieć: „Ma pan agresywnego raka płuc”. Żenujący błąd placówki medycznej!
FATALNY BŁĄD BRYTYJSKIEJ KLINIKI!
Po upływie kilku godzin na numery telefonów dostarczono drugą wiadomość z wyjaśnieniem. Centrum medyczne przyznało się do błędu i wyjaśniło, że pierwsza wiadomość miała zawierać życzenia świąteczne.

 

Źródło: RP

 

Możesz również polubić…