LEGO stworzyło zestaw dla fanów muzyki!

Każdy z nas chociaż raz miał styczność z klockami LEGO. Teraz duńskie przedsiębiorstwo stworzyło zestaw dla prawdziwych fanów muzyki. Nowy zestaw LEGO Ideas Fender Stratocaster to minimalistyczny odpowiednik legendarnej gitary z lat 70-tych!

Gitara LEGO Ideas Fender Stratocaster to coś dla fanów muzyki

Muzyka i klocki LEGO mają ze sobą wiele wspólnego. Obie te rzeczy potrafią zrelaksować, pomagają w skupieniu i często też przenoszą do innego świata. Duńskie przedsiębiorstwo przygotowało nowy zestaw, który skierowany jest właśnie do miłośników muzyki. Zestaw LEGO Ideas Fender Stratocaster przedstawia kultową gitarę z lat 70-tych, która przykuwała uwagę miłośników muzyki właśnie z tamtego okresu.

Zestaw klocków LEGO Ideas Fender Stratocaster został zaprojektowany przez Tomasa Leteneva i przedstawia gitarę, na której grały największe legendy muzyki. To właśnie gitara Fender Stratcaster wydobywa z siebie dźwięk, który jest wzorem dla innych instrumentów słyszalnych w utworach.

„Kiedy byłem nastolatkiem, grałem na gitarze elektrycznej i zawsze marzyłem o posiadaniu Fender Stratocaster – ale nie było mnie stać na ten model. Dzięki konkursowi LEGO Ideas mogłem zbudować ją z klocków LEGO. Stratocaster był moją przepustką do świata muzyki – naprawdę cieszy mnie widok mojego projektu ustawionego na stojaku. Mam nadzieję, że inni fani gitar będą czerpać z jej budowania tyle radości, co ja”

– powiedział twórca projektu, Tomas Letenay ze Słowacji.

Zestaw dla prawdziwych fanów muzyki

LEGO Ideas Fender Stratocaster to zestaw, który został przygotowany z myślą o prawdziwych fanach muzyki i gitarowych brzmień. Gitara składa się z sześciu strun, ramienia tremolo, które odpowiedzialne jest za wytwarzanie wszystkich rodzajów dźwięków oraz ruchome stroiki. Oczywiście w zestawie znajdziemy składany statyw, pedał nożny oraz wzmacniacz ze zdejmowaną górną i tylną pokrywą. W środku wzmacniacza znajdują się głośniki i wszelkie szczegóły (okablowanie, lampy czy płyta główna).

LEGO Ideas Fender StratocasterLEGO Ideas Fender Stratocaster

Przeczytaj także: Brickit pomoże zbudować Ci coś z niczego! Aplikacja podbija internet!

Gitarę Fender Stratocaster z zestawu LEGO można zbudować w dwóch kolorach – w wersji czerwonej i czarnej. Fender Stratocaster to jedna z najważniejszych gitar w historii muzyki. Opracowano ją przy współpracy z największymi artystami muzycznymi, przez co jest nie tylko elegancka, ale również funkcjonalna. Teraz każdy może mieć w swoim salonie część historii. Zestaw Fender Stratocaster dostępny będzie w sprzedaży od 1 października w cenie 449,99 PLN. Gitarę można kupić pod tym linkiem.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…