Chiny rozpoczynają badania nad kilkukilometrową stacją kosmiczną

Wyścig kosmiczny trwa już od dziesiątek lat i co chwila słyszymy o nowych projektach, które mają wkrótce pojawić się w przestrzeni kosmicznej. Stacja kosmiczna, nad którą badania rozpoczęli Chińczycy, ma mieć kilka kilometrów długości. Same badania pochłoną już ogromną sumę!

Stacja kosmiczna projektowana przez Chińczyków ma mieć kilka kilometrów długości

Chińczycy łączą duże nadzieje z rozwojem technologicznym, który pozwoli im na badanie przestrzeni kosmicznej. Dlatego też Chińska Narodowa Fundacja Nauk Przyrodniczych wystartowała z pięcioletnim projektem, podczas którego naukowcy będą padać mechanikę ogromnych stacji kosmicznych mogących tworzyć kilkukilometrowe obiekty. Stacja, która miałaby powstać na orbicie, byłaby więc ogromny obiektem.

Przeczytaj także: Jeff Bezos złożył pozew w stronę NASA!

Obiekt orbitalny, który miałby być efektem badań Chińskiej Narodowej Fundacji Nauk Przyrodniczych, pozwoliłby na wykorzystanie zasobów kosmosu. W przyszłości stacja kosmiczna pozwoliłaby na eksplorację tajemnic wszechświata i przebywania poza ziemską orbitą przez długi okres. Tak właśnie opisany został projekt, który przekazano do Chińskiego Ministerstwa Nauki i Techniki.

Na badania przekazane zostaną ogromne sumy

Stacja kosmiczna, którą planują stworzyć Chińczycy, jest jednym z pięciu projektów. Łączna suma, jaką chiński rząd chce przekazać na rozwój swojego programu kosmicznego, to po przeliczeniu około 9 miliardów złotych! Nie wiadomo jednak, jaka suma z tej puli powędrowałaby na badania dotyczące pracy na obiektem orbitalnym.

stacja kosmiczna ISSstacja kosmiczna ISSStacja ISS jest obecnie największym obiektem na orbicie ziemskiej. Źródło: Wikipedia.

Obecnie największym obiektem, jaki ludzkość umieściła w kosmosie, jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. ISS ma 109 metrów długości i około 74 metry szerokości. Jeśli Chińczykom udałoby się wcielić swój projekt w życie, obiekt byłby kilkukrotnie większy niż ISS.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…