Awarie na naszej rodzimej planecie! Źródłem takich wybuchów jest oczywiście Słońce!

Awarie na naszej rodzimej planecie! Źródłem takich wybuchów jest oczywiście Słońce!

5 stycznia w naszą planetę uderzył potężny rozbłysk słoneczny, który spowodował szereg awarii na Ziemi. Najbardziej bezpośrednio dotknięta efektem była ludność w Australii i na całym południowym Pacyfiku. Co tak naprawdę jest tu zagrożone.

Awarie na Ziemi wywołane przez wybuch na Słońcu
Kto by pomyślał, że erupcje na powierzchni Słońca mogą być źródłem problemów na Ziemi? I to jeszcze! Jak podaje portal spaceweather.com, nasza planeta doświadczyła następstw ogromnej eksplozji, która miała miejsce na gwieździe w centrum naszego układu słonecznego. Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości może dojść do kolejnych takich zdarzeń.

Awarie na naszej rodzimej planecie! Słońce jest winne wszystkim tym eksplozjom!
AWARIE NA ZIEMI! PRZYCZYNA WYBUCHÓW NA… SŁOŃCU!
Duży rozbłysk słoneczny dotarł do Ziemi na początku stycznia, a dokładniej w piątym dniu nowego roku. Ten rozbłysk słoneczny został zaliczony do najsilniejszych, jakie uderzyły w Ziemię od października 2022 roku. Spowodował on szereg wypadków na Ziemi, których skutki szczególnie mocno odczuli ludzie, którzy wylądowali w Australii i na innych wyspach południowego Pacyfiku.

Pixabay

Czy te wybuchy będą miały negatywny wpływ na naszą planetę?
W naszą planetę uderzył wybuch, w wyniku którego doszło do awarii 5 stycznia, a magnitudę tego zdarzenia podano jako X1,2. Fala uderzeniowa była odpowiedzialna za przerwy w dostawie sygnału radiowego, które wystąpiły w niektórych regionach Australii i południowego Pacyfiku. Jednym słowem erupcja została spowodowana przez plamy słoneczne, czyli regiony na powierzchni Słońca, w których występują wysokie pola magnetyczne. W wyniku spadku temperatury na powierzchni naszej gwiazdy zaczęły powstawać cieniste regiony.

AR3182 został określony przez astronomów jako nazwa ciemnego regionu, który był źródłem wybuchu. Słońce znajduje się obecnie w tej części swojego 11-letniego cyklu, w której doświadcza największej aktywności. W tej fazie bieguny magnetyczne odwracają się, co powoduje, że na powierzchni Słońca pojawia się więcej plam. W konsekwencji istnieje możliwość, że kolejne erupcje uderzą w naszą planetę. Czy stanowią one zagrożenie dla Ziemi, na której żyjemy? Ponieważ naukowcy nie są w stanie tego określić w tej chwili, kontynuują badania nad występowaniem tych zdarzeń.

Źródło: Spaceweather

 

Możesz również polubić…