Czy Rosja zostanie rozbita na kilka mniejszych stanów? Tak jak jest w Stanach Zjednoczonych.

Czy Rosja zostanie rozbita na kilka mniejszych stanów? Tak jak jest w Stanach Zjednoczonych.

Konflikt na Ukrainie wciąż trwa i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie miał się zakończyć. Duża liczba politologów prowadzi obecnie badania nad scenariuszem, który istnieje za naszą wschodnią granicą. Amerykański analityk polityczny o nazwisku profesor Alexander Motyl spekuluje, że Rosja zostanie ostatecznie rozbita na kilka mniejszych republik. Ogólnie rzecz biorąc, nie sądzę, by to mnie choć trochę martwiło.

Czy uważa Pan, że rozbiór Rosji jest nieunikniony?
Aleksander Motyl, który przedstawił taką koncepcję w pracy, która ukazała się w magazynie Foreign Policy, twierdzi, że tak. Ponieważ istnieje znaczna szansa, że Kreml zostanie obalony, autor zaleca, by koniecznie poczynić przygotowania do rozpadu Rosji. Motyla dziwi fakt, że nikt nie mówi o reperkusjach zwycięskiego zakończenia wojny na Ukrainie, mimo że od wybuchu konfliktu w tym kraju minął już ponad

[fwduvp preset_id=”vid_min” playlist_id=”pl” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

rok. Władimir Putin ustąpi ze stanowiska prezydenta Rosji w przypadku, gdy jego kraj zostanie pokonany. Walka o władzę będzie „skutkiem ubocznym”.

WikiImages / Pixabay

Czy Rosja zostanie rozbita na kilka mniejszych państw?
O czym właściwie można pisać? Jest to niezwykle prawdopodobny przebieg wydarzeń. I może mieszkający tam ludzie powinni się już w tym momencie nawet nad tym zastanowić? Według wyników badania przeprowadzonego przez politologa, duża liczba obywateli Rosji może wyjść na ulice w przypadku, gdy ich kraj zostanie pokonany w konflikcie. Co jest przyczyną? Podstawowym problemem jest obecnie słabnąca gospodarka. Kontrowersyjne powstanie może spowodować rozpad grupy. Dotyczy to zwłaszcza narodów wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej, takich jak Czeczenia, Tatarstan i Dagestan oraz Jakucja.

Czy rzeczywiście terytorium Rosji zostanie podzielone na mniejsze państwa? Trudno powiedzieć. Najgorszy scenariusz przewiduje wybuch konfliktu cywilnego. Możliwe jest również, że rosyjskie wojsko nie zdecyduje się na konfrontację z rebeliantami, ponieważ będzie „zmęczone” konfliktem na Ukrainie. Jedno jest pewne, a mianowicie fakt, że Zachód nie może siedzieć z założonymi rękami i nic nie robić w odpowiedzi na to, co dzieje się w Rosji. Po pierwsze i najważniejsze – trzeba uczyć się na swoich błędach z przeszłości. To jest najważniejsza rzecz. Troską politologa jest zapewnienie dalszego istnienia rzekomo „umierającego” Związku Radzieckiego.

źródło: https://menworld.pl/rosja-bedzie-podzielona-na-male-kraje-mowi-politolog/

 

 

Możesz również polubić…