Kontrola pieca  jest planowana na 2023 rok; czy masz obowiązek wpuścić inspektorów do swojego domu?

Kontrola pieca  jest planowana na 2023 rok; czy masz obowiązek wpuścić inspektorów do swojego domu?

W prasie pojawiły się doniesienia odnoszące się do możliwości przeprowadzenia na Państwa podwórku oceny systemu grzewczego i zaopatrzenia w paliwo. Z czym to się dokładnie wiąże? Czy takie osoby mają prawo wejść na teren posesji? Jeśli tak, to dlaczego mają takie prawo? Ostatnie zapytanie jest takie: czy masz obowiązek przyjąć je do środka swojego domu? A co jeśli nie? Jest wiele pytań i postaram się jak najlepiej odnieść do nich wszystkich.

Ludzie stracili zainteresowanie monitorowaniem tego, co wkładają do swoich kominków i pieców. Czy jest to dla kogoś zaskoczeniem? Z czysto osobistego punktu widzenia nie znajduję w tym nic szokującego. Z powodu wysokich kosztów paliwa ludzie nie myślą o środowisku tak bardzo, jak o tym, jak utrzymać ciepło w swoich domach. Niefortunnie wskazuje to, że organizacje takie jak straż miejska mają duże możliwości poprawy, jeśli chodzi o badanie pieców, których używamy i paliwa, którego używamy.

Pixabay

Czy kiedy w 2023 roku przyjdą zbadać twój piec i zapas paliwa, będziesz musiał wpuścić ich do swojego domu?
W ROKU 2023, KONTROLA PIECA I PALIWA. CZY MUSISZ ICH WPUŚCIĆ DO SWOJEGO DOMU?
Rok 2023 będzie rokiem kontroli pieca i paliwa. Co jesteś gotów stracić, jeśli inspektor będzie miał na ciebie słaby wzrok?
Dym wylewający się z kominów może być monitorowany przez strażników miejskich, którzy patrolują ulice. Jeśli mają jakiekolwiek powody, by podejrzewać, że mogą być jakieś nieprawidłowości, to możliwa jest tylko jedna konsekwencja: dochodzenie w sprawie asortymentu i benzyny. Jak widać, „troskliwy sąsiad” to nie jedyny typ osoby, która może wysłać władze na rozmowę z nami. Mogą one być zainteresowane złożeniem wizyty w naszym domu osobiście.

Wspomniana inspekcja może odbyć się w zasadzie zawsze, gdy inspektor uzna to za stosowne w ciągu dnia. Co ciekawe, władze mają prawo wejść do naszego domu, jeśli faktycznie dojdą do opinii, że z naszego komina wydobywa się dym szkodliwy dla środowiska. Dodatkowo!!! Konieczne jest, abyśmy udzielili im zgody na przeprowadzenie kontroli.

Co dokładnie zostanie sprawdzone? W pierwszej kolejności piec, popiół, a nawet nasze źródło opału! Wymagane jest dostarczenie wszystkich informacji, których będą chcieli inspektorzy. Brzmi to prawie jak sesja pytań i odpowiedzi, prawda?

Możemy przewidzieć mandat w wysokości pięciuset złotych w przypadku, gdy maszyny stwierdzą jakiekolwiek nieprawidłowości. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się nie zapłacić, sprawa może trafić do sądu, a werdykt takiego postępowania może być dość niepokojący. Możliwe, że można za to dostać grzywnę w wysokości nawet 5000 złotych! Z drugiej strony jest to niewielkie wykroczenie w porównaniu z odmową przeprowadzenia kontroli lub jej utrudnianiem.

Czy w 2023 roku, jeśli chcesz kontrolować swój piec i opał, musisz wpuszczać innych do domu?
2023 BĘDZIE ROKIEM KONTROLI PIECA I PALIWA. CZY MUSISZ POZWOLIĆ IM NA ROZRYWKĘ W SWOIM DOMU?
Bardzo dotkliwa kara dla wszystkich, którzy odmówią poddania się kontroli
W świetle informacji podanych przez portal Regiodom, niewykluczone, że sytuacja może gwałtownie eskalować. Jakieś szczegóły? Urzędnicy mogą na przykład skontaktować się z policją, jeśli odmówimy przeprowadzenia żądanej przez nich kontroli. W razie czego grozi nam spędzenie nawet trzech lat w więzieniu!

źródło: https://menworld.pl

 

Możesz również polubić…