Kolejne paczkomaty wchodzą na rynek. Tym razem od Orlen!

Jeśli narzekaliście na niedomiar paczkomatów, to wkrótce się to zmieni. Poza liderem na tym rynku, czyli InPost oraz niedawno wprowadzonymi paczkomatami od Allegro, na rynku pojawi się wkrótce nowy gracz. Mowa tutaj o Orlen Paczka.

Orlen Paczka wchodzi na rynek

Paczkomaty to bardzo prosty i wygodny sposób odbierania i wysyłania paczek. Produkt możemy odebrać w każdej chwili, w dogodnym dla nas czasie i nie ustawiać swojego grafika pod przyjazd kuriera. Dlatego też paczkomaty stały się tak popularne, a wszystko to zapoczątkowała firma InPost. Sukces w tym wszystkim zauważyło również Allegro, które wystartowało ze swoimi własnymi paczkomatami. Kolejną firmą jest Orlen.

Przeczytaj także: Popularni producenci z podrabianymi układami?

Orlen Paczka, bo tak właśnie będzie nazywać się usługa, była zapowiadana już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów na jej temat. Jak przekazał polski koncern paliwowo-energetyczny, pierwsze paczkomaty zostaną uruchomione już we wrześniu tego roku. Mają one być dostępne całodobowo, więc nie będzie żadnego problemu z odebranie paczki.

Ponad 2 tys. paczkomatów do końca 2022 roku

Usługa Orlen Paczka z czasem będzie się mocno rozbudowywać. Jak podaje Orlen, we wrześniu w dostępnych całodobowo miejscach znajdzie się około 200 paczkomatów. Do końca 2022 roku przedsiębiorstwo przewiduje, że w Polsce powstanie ponad 2 tysiące paczkomatów Orlenu. Dokładnej daty startu usługi jeszcze nie znamy.

Do końca tego roku nadawanie i odbieranie paczek będzie możliwe w ponad 5,5 tysiąca punktów. Mowa tutaj o samych paczkomatach, ale również i punktach RUCHU oraz stacjach benzynowych Orlen. Do obsługi usługi Orlen Paczka będzie przygotowana specjalna aplikacja, zupełnie jak w przypadku InPost. Orlen prowadzi również rozmowy ze sklepami internetowymi, aby te dały swoim klientom możliwość korzystania z nowej usługi.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…