Zmiana na stanowisku CEO Apple? Tim Cook wkrótce odejdzie?

Tim Cook jest osobą odpowiadającą za prowadzenie amerykańskiego giganta. Na stanowisku CEO zasiadł 10 lat temu i od tamtego czasu czuwa nad rozwojem firmy oraz kolejnymi generacjami produktów Apple. Nadchodzą jednak zmiany, ponieważ Cook zapowiedział, kiedy zrezygnuje ze swojego stanowiska.

Apple mocno prosperuje pod przewodnictwem Tima Cooka

Tim Cook na stanowisko CEO Apple wkroczył w 2011 roku. Funkcję tę przejął po tym, jak zrezygnował z niej Steve Jobs. Przez ten czas firma mocno się rozwinęła, jednak wielu fanów amerykańskiego giganta głośno twierdziło, że firma nie idzie zamysłem zgodnym z tym, co prezentował Steve Jobs. Niemniej jednak wyniki bronią to, co przez ten czas osiągnął Tim Cook. Możemy tutaj wyróżnić m.in. deklasację konkurencji na rynku smartwatchy.

tim cooktim cookCook przejął stanowisko CEO Apple po Jobsie.

W planach Apple jest jeszcze sporo nowości. Firma, której przewodzi Tim Cook, planuje w przyszłości wprowadzić swój autonomiczny samochód. O tym projekcie mówi się od wielu lat i wydaje się, że jego realizacji jest bliżej, niż może nam się wydawać. Apple pracuje także nad urządzeniami do wirtualnej rzeczywistości. Swego czasu pojawiły się także informacje na temat prac nad konsolą do gier giganta z Cupertino.

Kiedy Tim Cook zrezygnuje ze stanowiska?

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, czas Tima Cooka na stanowisku CEO Apple powoli dobiega końca. Obecny dyrektor generalny amerykańskiego giganta prawdopodobnie zajmie się wyżej wymienioną grupą produktów i dopiero potem skończy swoją współpracę z Apple. Mowa tutaj jednak nie o samochodzie, a o pozostałych urządzeniach. Po pokazaniu światu nowych projektów Tim Cook zdecyduje się na zstąpienie ze stanowiska CEO firmy. Autonomiczny pojazd Apple będzie pokazany pod przewodnictwem nowego prezesa firmy.

Apple szykuje się powoli do premiery nowego iPhone 13. W tym samym czasie pokazany zostanie światu prawdopodobnie odmieniony Apple Watch. Inżynierowie pracują także nad nową generacją procesorów Apple M2. W sieci pojawiły się również informacje dotyczące nowej odsłony budżetowego modelu iPhone SE 2022. Następne miesiące na pewno będą bardzo ciekawe dla fanów marki.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…