CD Projekt RED zatrudnia modderów do pracy przy Cyberpunk 2077

CD Projekt RED nie tak wyobrażał sobie samą premierę Cyberpunk 2077, jak i czas, który od niej minął. Gra zadebiutowała 17 września 2020 roku i od tamtego czasu przysparza sporo problemów wydawcy. Okazuje się, że CDPR zatrudnił modderów, którzy mają wspierać zespół podczas prac przy grze.

Ekipa moderów zatrudniona przez CDPR do pracy nad Cyberpunk 2077

Mody to nieodłączna cześć każdej gry, która pozwala na modyfikację rozgrywki. Osoby odpowiedzialne za tworzenie modów mają duże pojęcie na temat tytuły, do którego tworzą modyfikację. Jedną z takich grup są twórcy oprogramowania Wolvenkit, za pomocą którego możliwe jest tworzenie modów do Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077. Grupa została właśnie zatrudniona przez CD Projekt RED i będzie odpowiedzialna za oficjalne wsparcie dla modów do CP2077 i ulepszenie zaplecza gry.

W skład ekipy wchodzą osoby o pseudonimach Traderain, Nightmare, Blumster, rfuzzo i trzech innych moderów. Członkowie będą od teraz znani pod nazwą Yigsoft, której założycielami jest dwóch pierwszych członków ekipy. Nowi pracownicy CDPR mają sprawić, że Cyberpunk 2077 wejdzie na zupełnie nowy poziom i będzie jeszcze przyjemniejszy do grania.

Technologiczne podsumowanie roku 2020 cyberpunk 2077Technologiczne podsumowanie roku 2020 cyberpunk 2077

Moderzy pracują już nad inną grą CDPR

Ekipa Yigsoft nie będzie pierwszą, która rozpocznie pracę nad grą od polskiego studia. CD Projekt RED zatrudniło bowiem modderów do pracy nad wersją Wiedźmina 3, która ma trafić na nową generację konsol. Użytkownik od pseudonimie Hulk Hogan odpowiedzialny jest m.in. za stworzenie świetnie prezentującego się moda graficznego HD Reworked do trzeciej odsłony przygód Geralta.

Przeczytaj także: Cyberpunk 2077. Co z tym multiplayerem?

CD Projekt RED zatrudniając modderów do pracy nad Cyberpunk 2077 czy Wiedźminem 3 obrało zupełnie inną strategię niż niejeden wydawca. Zamiast walczyć z moderami, którzy modyfikują ich grę, polskie studio mocno ich wspiera, dając im pracę. Niemniej jednak, taki ruch może sugerować, że CDPR nie zbyt dobrze radzi sobie z naprawą i rozwijaniem swojej najnowszej gry. Przez to też potrzebna im jest pomoc z zewnątrz.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Możesz również polubić…